Cargraphic Airforce: podvozek nemusíte jen snižovat

Cargraphic Airforce: podvozek nemusíte jen snižovat: titulní fotka Snížené sportovní auto je fajn, ale občas se hodí si světlost i trochu zvýšit. Co třeba o 55 mm?

Pokud máte, stejně jako já, své auto u silnice trochu blíž, než to zamýšlel výrobce dotyčného vozu, jistě se se mnou shodnete na tom, že i přes všechny výhody, které snížení přináší, má tato úprava i jistá úskalí.

Problémy mohou nastat v zásadě dva: při parkování u obrubníku si můžete odřít nárazník, nebo pří přejezdu nějakých obzvláště vypečených retardérů můžete chytit spodkem. Což není vyloučeno ani u výjezdů z podzemních garáží nebo třeba při naloďování na trajekt. A přesně tyhle situace řeší systém Cargraphic Airforce. Jde o vzduchové pérování, jenž v případě potřeby umoží řidiči z kabiny zvýšit světlost o 55 mm. Díky tomu se upravené auto dostane v drtivé většině případů nejen na úroveň standardního auta, ale v řadě případů i výš. Překonávání všemožných nástrah silnic je tak mnohem snazší.

Že nejde o systém, s nimž by se dalo řádit ve vysokých rychlostech v lehkém terénu naznačuje fakt, že po překročení rychlosti 50 km/h dojde ke snížení světlosti na výchozí úroveň. Cargraphic z německého Landau tento systém vyvinul zatím pro Porsche 911 řady 996 a 997 a v současnosti pracuje na jeho aplikaci pro Audi R8. Airforce funguje v kombinaci s pérováním Bilstein, s touto firmou Cargraphic svou novinku vyvíjel, a rozumí si i elektronikou PASM (Porsche Active Suspension Management).

Fotogalerie

  • Cargraphic Airforce: podvozek nemusíte jen snižovat: fotka 1
  • Cargraphic Airforce: podvozek nemusíte jen snižovat: fotka 2
  • Cargraphic Airforce: podvozek nemusíte jen snižovat: fotka 3
  • Cargraphic Airforce: podvozek nemusíte jen snižovat: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
. %Horways 27.01.2009  16:59
Re: Airforce riderhenry 26.01.2009  22:52
Airforce %Transporter 26.01.2009  15:54
Vstoupit do diskuse ›