Zvukový tuning Lotusu pro hybridy a elektromobily

Zvukový tuning Lotusu pro hybridy a elektromobily: titulní fotka Až vás na přechodu vyděsí bublání osmiválce, může to být klidně Toyota Prius.

Je moc fajn, že jsou automobily čím dál tišší a některé z nich, zejména elektromobily a hybridy, pak téměř neslyšné. Ovšem má to i své stinné stránky – chodec si těchto aut vůbec nemusí všimnout, a to i v případě, že zrovna nejde o starší nebo zrakově handicapovaného člověka – určitě se vám také mnohokrát stalo, že vás na auto upozornil až zvuk motoru. A tak dostali u Lotusu nápad, že by se těmto autům mohl přidat zvuk uměle.

Systém Safe & Sound Lotus představil na sériové Toyotě Prius a jde o zařízení, jenž pouští do voděodolných reproduktorů umístěných za mřížkou chladiče zvuk – motoru V8! Intenzita a projev osmiválce je nastaven tak, aby odpovídal rychlosti auta a poloze plynového pedálu a je aktivní pouze v případě, kdy dochází k vypnutí spalovacího motoru a jízdě pouze na elektřinu. Jakmile dojde k opětovnému nastartování spalovacího motoru, sound véosmičky nahradí originální zvuk pohonné jednotky vozu. Pokud by se výrobcům vozů s alternativními systémy pohonu tento nápad zalíbil, chtěli bychom asi s priusem a jemu podobnými jezdit výhradně na baterky.

Fotogalerie

  • Zvukový tuning Lotusu pro hybridy a elektromobily: fotka 1
  • Zvukový tuning Lotusu pro hybridy a elektromobily: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Špatný vynález. salab 11.08.2008  22:13
Re: to přesně potřebuju Doyle 11.08.2008  21:53
videjo nic moc 11.08.2008  20:53
to přesně potřebuju Loren 11.08.2008  20:52
Vstoupit do diskuse ›