Zkrácený Brouk vypadá jako hračka, ale je plně funkční. Řídí se ze zadní sedačky

Hodnocení
(počet hlasů: 105, průměr: 2.71; procenta:43%, součet:285)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Při rychlém pohledu na tohle auto byste asi nejdřív řekli, že si někdo jen hrál v nějakém grafickém programu. Ale ne, tenhle Brouk opravdu existuje. Nevíme, proč někdo původní Beetle radikálně zkrátil, hlavní je, že to skutečně udělal.

Konkrétně některý z členů katarského spolku Qatar Racing Club.

Ono by se to dalo vyřešit s flexou jednoduše, ale tady bylo záměrem, aby Brouk i po zkrácení byl plně funkční. Povedlo se, takže Brouk pořád funguje a pořád jeho motor roztáčí zadní kola. Umístěný je pořád vzadu, stejně tak přední část je beze změn, jen to mezi tím se radikálně zkrátilo. Řidič tedy sedí uprostřed auta a vlastně šoféruje ze zadního sedadla.

Německý prodejce chce za starý kombík od Fordu 25 milionů. Je to prý umělecké dílo

O stavbě auta se toho moc neví, současný majitel jej prý koupil přes eBay, protože nevěřil, že doopravdy existuje. Přesvědčilo jej, až když měl vůz doma. Nejvíce úprav bylo provedeno na dveřích a střeše. Dveře jsou tak úzké, že je vůbec problém prolézt skrze ně. Uvnitř ani po odstranění předních sedadel nezbylo moc místa, dokonce tak málo, že by se sem ta přední ani nevešla.

I přes to všechno vypadá jako skvělá zábava s tímto autem jezdit. Zkrácené auto je jistě lehčí, a tak by mohl výkon původního motoru lépe stačit. Horší to bude s pohodlím. Extrémně zkrácený rozvor nebude na hrbolech určitě přispívat ke klidnější jízdě. Možná to bude trochu připomínat motokáru.

Související videa | Všechna videa »
 • Svět má nový rychlostní rekord. Podívejte se, jak vypadá 340 km/h na ledu
  4776×
 • Nejrychlejší Smart na světě pohání motor z helikoptéry. Kupodivu smí na silnice
  1889×
 • Tohle je prý nejrychlejší předokolka na světě. Má okolo 2000 koní
  1694×
 • Co se stane, když za jízdy použijete elektronickou parkovací brzdu?
  4985×

Související články