Ženeva 2011: Gumpert Tornante – další teaser

Ženeva 2011: Gumpert Tornante – další teaser: titulní fotka Gumpert nám předkládá další ochutnávku vzhledu nového superauta s karoserií od Touring Superleggera.

Gumpert slibuje pro běžné používání trošku vhodnější auto, než je polozávodní model Apollo, už delší dobu a před dvěma týdny nám konečně ukázal první fotografii modelu Tornante, jenž má poskytovat schopnosti nepříliš vzdálené apollu, ale v autě, které je schopno nabídnout současně i vysokou úroveň luxusu a komfortu.

Ženevský autosalon začíná za pár dní a tak nyní Němci přispěchali s dalším, zadobočním snímkem tornantu. Jeho záď se sice ukrývá ve stínu, ale zcela jasně nyní vidíme design boční části kupé, jenž zatím vypadá opravdu dobře, což se o předešlém snímku přídě nedalo zase tak úplně říci. Na premiéru se ovšem v každém případě těšíme.

Připomeňme ještě, že Gumpert slibuje karoserii bude z kompozitu, postavená na chrommolybdenovém rámu s karbonovým monokokem. Všechna čtyři kola budou zavěšena na dvojitých lichoběžnících, převodovka TT40e bude použita z apolla. Pohon zajistí osmiválec 4,2 l se dvěma turby, umístěný před zadní nápravou, jenž poskytne výkon 700 koní (515 kW). Napřesrok ho doplní ještě další motorizace, zatím ale není zřejmé, zda půjde o hybrid, diesel nebo o slabší verzi čtyři-dvojky.

Fotogalerie

  • Ženeva 2011: Gumpert Tornante – další teaser: fotka 1
  • Ženeva 2011: Gumpert Tornante – další teaser: fotka 2
  • Ženeva 2011: Gumpert Tornante – další teaser: fotka 3
  • Ženeva 2011: Gumpert Tornante – další teaser: fotka 4
  • Ženeva 2011: Gumpert Tornante – další teaser: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.