Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl

Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl: titulní fotka Lotus vedle faceliftovaného Elise a hybridního konceptu Evory představuje v Ženevě také koncept založený na sériovém kupé Evora, který demonstruje možnosti použití materiálů z uhlíkových vláken.

Lotus Evora Carbon Concept na první pohled upoutá svým jasně bílým lakem karoserie, který doplňuje řada dílů z uhlíkových vláken. Ve srovnání se standardním provedením Evory má koncept působit agresivnějším a dynamičtějším dojmem.

Své jméno dostal koncept díky nové střeše z karbonu, přispívající k snížení hmotnosti i těžiště. Dalšími díly, které se zasloužily o pojmenování konceptu jsou decentní přední spoiler a difuzor pod zádí od divize Lotus Motorsport.

Karbon je v hojné míře využit i v interiéru, kde je použita řada panelů z tohoto materiálu. Na řadě míst jsou ovšem uhlíková vlákna ukryta pod čalouněním kůží a Alcantarou.

Poslední změnou oproti sériovému modelu je použití 19palcových kol s pneumatikami Pirelli P-Zero Corsa s rozměry 235/35 R19 vpředu a 285/30 R19 vzadu.

Fotogalerie

  • Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl: fotka 1
  • Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl: fotka 2
  • Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl: fotka 3
  • Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl: fotka 4
  • Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl: fotka 5
  • Ženeva 2010: Lotus Evora Carbon Concept – odlehčení a styl: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.