Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti

Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti: titulní fotka Sedmnáctiletý Josef Záruba z jihomoravských Hrušovan absolvoval o uplynulém víkendu svůj druhý závodní podnik Northern European Cupu, jehož dějištěm byl nizozemský Zandvoort.

Závěrečný závodní víkend letošní sezóny NECu se nesl ve znamení vydatných srážek, kvůli kterým pořadatelé nakonec zrušili nedělní druhý závod. Přes to vše se Josef Záruba, který startoval opět za dánský tým KEO Racing, dokázal prosadit hned v pátečním tréninku, když ve třicetičlenném startovním poli obsadil skvělé jedenácté místo.

„Josef na této trati doposud nikdy nejel a tak si myslím, že s tímto časem, kterého se navíc podařilo zajet za extrémních povětrnostních podmínek, můžeme být na úvod více než spokojeni,“ těmito slovy zhodnotil páteční výkony svého svěřence Jiří Mičánek jr.

V sobotní kvalifikaci zajel Záruba nejrychlejší kolo za 1:50.518, což ve druhé kvalifikační skupině znamenal jedenáctý nejlepší čas. Na startovním roštu prvního závodu jej tento výsledek zařadil do jedenácté řady.

„Sobotní kvalifikace pro mne znamenala první suchá kola na této trati. Musím říci, že se mi ten okruh moc líbí a že hodně sedí mému jezdeckému stylu. Do závodu se mi podařilo dobře odstartovat a následně i zajíždět velice slušné časy. Podařilo se mi předjet několik soupeřů. Byl jsem po celou dobu v kontaktu a závod si tak velice užil. Myslím, že s konečným výsledkem mohu být spokojen,“ řekl o prvním závodě Josef Záruba.

V úvodní závodní jízdě byl Záruba klasifikován na 17. příčce se ztrátou 13-ti vteřin na vítězného Olivera Rowlanda.

Ve druhém závodě, který se jel v neděli ráno, Záruba doplatil na střet s Jakubem Smiechowskim, po kterém oba skončili v jednom z hlubokých kačírků.

Záruba pak průběh závodu okomentoval slovy: „Druhý závod se až do toho výletu do kačírku odvíjel naprosto skvěle. Auto jelo perfektně a já se postupně propracoval až na 16. pozici. Pak jsme se ale při nájezdu do jedné zatáčky ocitli tři vedle sebe a bylo hotovo.“

Třetí závod pak byl kvůli vytrvalému dešti zrušen a Josef Záruba tak uzavřel letošní sezónu Northern European Cupu s celkovým počtem 8 bodů na 42. místě.

„Ve dvou závodních víkendech dokázal Jožka vybojovat osm bodů, což není vůbec špatné. Navíc ukázal, že má potřebnou rychlost a přehled při jízdě v poli, což je velice důležitý příslib pro případný start v kompletní sezóně příští rok. V průběhu listopadu nás čekají testy v Barceloně a ve Valencii, do kterých nastoupíme za KEO Racing, ale možná i za jiný tým. Věřím, že nám tyto testy pomohou v rozhodování, kterou cestou se v příštím roce vydáme,“ prozrazuje něco málo z budoucích plánů Jiří Mičánek.

Josef Záruba k tomu dodává: „Co bude příští rok zatím vůbec netušíme, každopádně jsem moc rád za všechny získané zkušenosti, zvláště za ten mokrý Zandvoort. Je to pěkná a rychlá trať, která má svodidla velice blízko. O tom se ostatně před pár lety přesvědčil i Jirka, když se na ně podíval ze svého Porsche z minimální vzdálenosti. Dvoulitrové Formule Renault jsou naprosto skvělé auta a já si to neskutečně užil. Věřím, že toto je cesta, která mne může v mé kariéře posunout zase o kousek dále.“

Výsledky Josefa Záruby – NEC Zandvoort 2013

  1. volný trénink – P17 – 1:55.227
  2. volný trénink – P11 – 1:58.006

kvalifikace – P11 – 1:50.518

  1. závod – P17
  2. závod – P27

Fotogalerie

  • Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti: fotka 1
  • Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti: fotka 2
  • Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti: fotka 3
  • Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti: fotka 4
  • Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti: fotka 5
  • Záruba si ze Zandvoortu přivezl body a zkušenosti: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Palec hore!! Dušan Novotný 20.10.2013  20:49
Vstoupit do diskuse ›