Zapomeňte na šestikolový Mercedes. V Dubaji můžete potkat tohle desetikolové monstrum

Zapomeňte na šestikolový Mercedes. V Dubaji můžete potkat tohle desetikolové monstrum: titulní fotka Zaujmout autem v Dubaji není jen tak. V místě, kde běžně potkáte drahé supersporty či opulentní teréňáky, musíte přijít s něčím opravdu výjimečným.

Tušíme, že šejkovi jménem Hamad Bin Hamdan Al Nahyan se to povedlo. Tenhle bohatý chlapík si totiž nechal postavit desetikolové, skoro 11 metrů dlouhé vozidlo. Říká mu Dhabiyan.

Jako základ posloužil armádní transportér Oshkosh M1075, který přišel o karoserii a místo ní si šejk nechal vyrobit vlastní design. Výsledek připomíná křížence nákladního vozu, lokomotivy a snad i ponorky.

Na prodej je jachta z Miami Vice. Dostanete k ní i seriálovou repliku Ferrari Daytona

Některé díly možná poznáte, třeba kabina pochází z Jeepu Wrangler, příď zase z nějakého amerického užitkového automobilu 40. let minulého století. Moc se k ní ale nehodí vcelku moderní světlomety (nejsou z Pajera?).

Pětinápravový kolos pohání 15,2litrový šestiválec Caterpillar o výkonu 600 koní. Ale protože Dhabiyan váží 24 tun, asi je vám jasné, že to žádný rychlík není. Také by nás zajímalo, jak se tahle bestie otáčí. A spotřeba? Ta v Dubaji fakt není důležitá.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Zapomeňte na šestikolový Mercedes. V Dubaji můžete potkat tohle desetikolové monstrum: fotka 1
  • Zapomeňte na šestikolový Mercedes. V Dubaji můžete potkat tohle desetikolové monstrum: fotka 2
  • Zapomeňte na šestikolový Mercedes. V Dubaji můžete potkat tohle desetikolové monstrum: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 17937 | Zobrazit seznam všech anket