Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat

Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: titulní fotka Problémy zakladatele aplikace WhatsApp bychom chtěli mít. Vlastní totiž tolik vozů Porsche, že s nimi nestíhá jezdit. A tak jich musí pár prodat.

Jan Koum si díky aplikaci WhatsApp koupil překrásnou sbírku automobilů Porsche. Jenže mu to asi přerostlo přes hlavu, protože má těch aut hodně a nestíhá s nimi jezdit. Deset z nich tedy prodá, aby dělaly radost někomu jinému. Vozy nabídne přes aukční síň Gooding & Company’s na Floridě – do dražby půjdou 8. března.

Nového majitele si hledají tři žluté Carrery RS. Jde o generaci 964 z roku 1992, jeden z 1.910 vyrobených exemplářů a prodaný původně do Itálie, dále o 964 Carrera RS 3.8, kterých bylo vyrobeno jen 55 a z toho pouze 12 v této barvě – konkrétní kus byl původně prodán do Japonska. Dodnes má velmi nízký nájezd a původní dokumenty. Třetí žlutý kousek je 993 Carrera RS 3.8 z roku 1995, jde o poslední 911 se vzduchem chlazeným motorem.

Vrcholná verze Porsche Taycan se bude jmenovat Turbo. I když je to elektromobil

Na prodej ale budou i novější kousky, například zelená 997 GT3 RS 3.6 z roku 2008, jedna z pouhých 53 vyrobených v americké specifikaci, která má najeto necelých 20 tisíc km. Ještě vzácnější je šedá 997 GT3 RS 3.8 s červenými polepy a karbon-keramickými brzdami. V tomto případě jde o jeden z prvních vyrobených kusů z roku 2010. O rok mladší je další 997 GT3 RS 4.0. Z 6.000 vyrobených aut jich bylo pouze 158 pro severoamerický trh a tahle je právě jedna z nich, ovšem jediná s karbon-keramickými brzdami, červenočerným čalouněním a sportovními sedadly. Nemá najeto ani 250 km, což je snad zločin. Stejný rok výroby zdobí i 997 GT2 RS, kterých vzniklo jen 500 a jen 142 z nich zamířilo na severoamerický kontinent. Zdobí ji poměrně vzácné karbonové blatníky a nájezd je pouze 800 kilometrů.

Prohlédněte si utajované prototypy Porsche. Je to úžasný pohled

Prakticky nové je ale Porsche 918 Spyder Weissach s pouhými 30 kilometry na křížku. Je z roku 2015 a v této modré barvě Liquid Metal Chrome jich bylo vyrobeno pouze sedm. Zářivě žlutá barva zdobí Cayman GT4 z roku 2016. Ten je navíc opět vybaven karbon-keramickými brzdami, navíc i karbonovými sedadly, odlehčenou baterií a nemá rádio (které bylo mimochodem za příplatek). Jeho nájezd je opět kolem 800 kilometrů. Posledním prodávaným autem je 911 R z roku 2016, kterých bylo vyrobeno jen 991 kusů. S tím se ještě nejezdilo vůbec, dodnes má na skle originální nálepky a interiér je schovaný pod látkovými kryty. Opět nemá rádio, zato se dočkal odlehčených sedadel.

Tomu říkáme parádní sbírka a raději nepátráme po tom, jaké kousky si Koum ještě nechal. Jak se zdá, vyvinout WhatsApp byl ale opravdu dobrý tah.

Běloruský nadšenec oživil Záporožec. Použil techniku Porsche

Fotogalerie

 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 1
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 2
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 3
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 4
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 5
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 6
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 7
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 8
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 9
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 10
 • Zakladatel aplikace WhatsApp má úžasnou sbírku Porsche. Má ale tolik aut, že jich několik musí prodat: fotka 11


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.