Zagato Perana Z-One: nové dílo italské karosárny

Zagato Perana Z-One: nové dílo italské karosárny: titulní fotka Zagato si pro letošní ženevský autosalon připravilo dvoumístné sportovní kupé, které nemá upadnout v zapomnění jako muzeální exponát v některé soukromé sbírce, ale má vzniknout v omezené sérii a vyrazit na silnice.

Jihoafrická společnost Perana Performance Group se spojila s italskou karosárnou Zagato, která rozhodně nemá problém postavit prakticky cokoliv pro kohokoliv a díky schopnostem svých designérů i tradičnímu jménu si může dovolit stavět pro movité zákazníky speciální kousky na základech vozů Ferrari nebo Bentley.

Zagato Perana Z-One se představuje s na první pohled dramaticky tvarovanou karoserii, která má ovšem klasické proporce, očekávané od sportovního kupé s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Na dlouhou příď tak navazuje dvoumístná kabina posunutá před zadní kola, za nimiž je přiměřený převis a useknutá záď.

Karoserie kupé má být vyrobena z plastů a usazená na lehký a pevný trubkový rám, v němž bude usazen benzinový vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, který důvěrně znají majitelé letošního provedení Chevroletu Corvette. V Zagato Perana Z-One tento agregát nabídne výkon 440 koní (324 kW) a točivý moment 530 Nm, což lehkému kupé postačí k pokoření rychlosti 100 km/h za méně než 4,0 s.

Zagato Perana Z-One má nabídnout díky rozložení hmotnosti na přední a zadní nápravu v poměru 50:50 vyvážené jízdní vlastnosti. V plánu je uspokojit 999 zájemců o sportovní kupé z italským kabátem a americkým srdcem.

Fotogalerie

  • Zagato Perana Z-One: nové dílo italské karosárny: fotka 1
  • Zagato Perana Z-One: nové dílo italské karosárny: fotka 2
  • Zagato Perana Z-One: nové dílo italské karosárny: fotka 3
  • Zagato Perana Z-One: nové dílo italské karosárny: fotka 4
  • Zagato Perana Z-One: nové dílo italské karosárny: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: parádička Rorýs 6100 24.02.2009  15:42
parádička delph 24.02.2009  10:24
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket