Yenko Camaro Prototype: pocta slavnému úpravci

Yenko Camaro Prototype: pocta slavnému úpravci: titulní fotka Jedním z řady upravených Chevroletů Camaro, na něž se mohou těšit návštěvníci letošní SEMA Show, se stane prototyp vozu, který se pokusí navázat na automobily z dílny závodníka a úpravce, jímž byl Don Yenko.

Společnost General Marketing Capital Incorporated (GMCI) oznámila, že v Las Vegas na SEMA Show odhalí prototyp vozu Yenko Camaro. Tento automobil vychází ze sériového Chevroletu Camaro SS s osmiválcem LS3 o objemu 6,2 litru a výkonu 426 koní (313 kW).

Tento automobil má navazovat na Yenko Camara první generace z let 1967 až 1969, jejichž úpravy měl na svědomí v Americe populární závodník Don Yenko. Díky tomu si nové Yenko nevystačí se sériovou pohonnou jednotkou a bude dělat čest svému jménu prostřednictvím přeplňovaného osmiválce s výkonem 600 koní (441 kW).

S výkonným motorem bude spolupracovat výfukový systém Magnaflow a šestistupňová manuální převodovka Tremec s řadicí pákou Hurst. Brzdový systém má být vybaven 6pístkovými třmeny.

Původní Yenko Camara má nový prototyp připomínat i svým vzhledem. Do blatníků se tedy nastěhují 22palcová kola, jejichž design je stejný jako u vozů z šedesátých let. Na karoserii budou pruhy s logy sYc (Yenko Super Car) a Yenko/SC, které budou vyšita i na kobercích v interiéru a vytlačena na opěrky hlav sedadel.

Fotogalerie

  • Yenko Camaro Prototype: pocta slavnému úpravci: fotka 1
  • Yenko Camaro Prototype: pocta slavnému úpravci: fotka 2
  • Yenko Camaro Prototype: pocta slavnému úpravci: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.