Yamaha opět na vrcholu prodeje

Yamaha opět na vrcholu prodeje: titulní fotka Značka Yamaha se stala za rok 2007 nejprodávanější značkou motocyklů a skútrů v České republice s celkovým počtem 2 317 registrovaných motocyklů a skútrů.

Následuje kompletní tisková zpráva od společnosti YAMAHA MOTOR CZECH spol. s r.o.:

YAMAHA SE VRACÍ NA POZICI ČÍSLO JEDNA

(Čestlice, 17.1. 2008) – Značka Yamaha se stala za rok 2007 nejprodá­vanější značkou motocyklů a skútrů v České republice s celkovým počtem 2.317 registro­vaných motocyklů a skútrů. Stalo se tak pouhých 22 měsíců po převzetí operací značky Yamaha na českém trhu společností YAMAHA MOTOR CZECH spol. s r.o., dceřinou společností Yamaha Motor Europe.

Značka Yamaha, která byla do roku 2002 jedničkou v počtu prodaných motocyklů na českém trhu, se do loňské sezóny vrhla s velkým nasazením. Pokud pomineme naprostou samozřejmost, jakou jsou vynikající jízdní vlastnosti, spolehlivost a kvalita zpracování produktů, pak zahájení sezóny již v lednu slavnostním uvedením nové YZF-R1, profesionální prezentace novinek a kompletní nabídky na výstavě Motocykl 2007, silně motivovaná dealerská síť, konkurenceschopné ceny a krásné počasí jsou hlavními důvody, díky nimž je značka Yamaha po několika letech zpět na prvním místě v registracích motorových vozidel zařazených do kategorie L.

Za rok 2007 si noví majitelé zaregistrovali do provozu celkem 2.317 nových motocyklů a skútrů značky Yamaha, přičemž toto číslo obsahuje 122 motocyklů a skútrů registrovaných v loňském roce a dodaných na český trh předchozím akreditovaným dovozcem produktů Yamaha společností YamaMoto Sport a prodaných zákazníkům v autorizované síti dealerů. Díky metodice zpracování dat Svazem dovozců automobilů (SDA) bohužel automaticky tyto registrace spadají do kategorie Nezařazeno v přehledu statistik SDA, tzn. na úroveň individuálních dovozů, i když jde o akreditovaným dovozcem oficiálně importované produkty Yamaha.

Tento výsledek je rekordním v prodeji jedné značky na českém trhu a vůbec poprvé jedna značka překonala hranici 2.000 registro­vaných motocyklů a skútrů v jednom roce od zahájení sledování registrací vozidel kategorie L v r. 2004. Náskok před druhou značkou v pořadí činí úctyhodných 378 registrací.

I v kategorii nad 50 cm3 dosáhla Yamaha rekordního výsledku – 1.990 registrací, které zahrnují 84 registrovaných motocyklů a skútrů importovaných do ČR předchozím dovozcem.

Značka Yamaha tak dosáhla prvenství jak v celkovém počtu registrací, tak i v ostře sledované kategorii motocyklů a skútrů nad 50 cm3. V segmentu nad 50 cm3 navíc Yamaha zaznamenala mimořádný nárůst 77,6% v meziročním porovnání při růstu této kategorie „jen“ o 25%.

Tohoto výsledku Yamaha dosahuje i přesto, že v nejsilnějším regionu – kraj Praha – je na druhé pozici s výraznou ztrátou na vedoucí značku regionu. Proto je cílem YAMAHA MOTOR CZECH rozvoj dealerské sítě v regionech s podprůměrným tržním podílem včetně kraje Praha a zájemci o spolupráci se značkou číslo 1 na českém trhu jsou vítáni.

V segmentu do 50 cm3 Yamaha dosáhla dvojnásobného počtu registrací oproti roku 2006 při celkovém poklesu segmentu o téměř 18%.

„Rádi bychom touto cestou poděkovali našim zákazníkům za důvěru, kterou nám v roce 2007 projevili, a našim dealerům, kteří po našem nelehkém startu v roce 2006 stále dělají maximum pro rozvoj značky Yamaha na českém trhu.“ říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Yamaha Motor Czech, pan ing. Martin Krejčí. „Budeme se nadále snažit o maximální uspokojení našich zákazníků nejenom v oblasti zvyšování dostupnosti výrobků značky Yamaha a zákaznicky orientovaných služeb, ale i pořádáním zajímavých akcí, na první z nichž se mohou naši příznivci těšit již v polovině února 2008.“


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: reklama???? Roman Daněk (Autofun.cz) 20.01.2008  14:36
reklama???? zsml 20.01.2008  13:08
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket