Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba

Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: titulní fotka KTM X-Bow je hlavně hračkou na okruhy se silniční homologací. Bohatí zákazníci na Arabském poloostrově jsou však velmi, velmi excentričtí.

Na ladiče se obrací ten, kdo neuspěje u automobilky, případně ten, kdo žádá více individualizace. Tak se stalo, že nejmenovaný klient z Dubaje zaslal objednávku německé firmě Wimmer Rennsporttechnik ze Solingenu. Ta přece umí poladit křízence motokáry, superbiku a formule KTM X-Bow , a to nejen motoricky, nýbrž i vzhledově. Co se dá na vzhledu rakouské rakety měnit? Minimálně ji kupříkladu potáhnout zlatou fólií…

Ale to není vše. Výkon dvoulitrového benzinového turbomotoru od Audi vyletěl díky softwarovým a dalším blíže nespecifikovaným modifikacím na 357 kW (485 koní). točivý moment pak na 520 N.m. To jsou docela brutální čísla. Přitom šlo v základu o model GT, který měl premiéru v Ženevě před dvěma lety. Jeho uprostřed uložený čtyřválec poskytuje přímo od KTM „jen“ 210 kW a 420 N.m…

Není divu, že sprint z klidu na stovku trvá upravenému dvoumístnému splašenému sporťáku 2,97 s (ano, Wimmer udává akceleraci na setiny), zatímco produkční GT zrychluje o vteřinu a kousek pomaleji, konkrétně za 4,1 s. Na dvojnásobek se pak popisovaná zlatá střela dostane během 9,9 s. Maximální rychlostí se Wimmer ani nepochlubil, nejspíš ze skromnosti $2$. Ale beztak není důležitá. Necelých 850 kg vážící hračka přímo z továrny zvládá 232 km/h.

Wimmer umí posílit motory jak elektronickou, tak mechanickou cestou a dodává vlastní výfuky. Navíc je jedním z německých prodejců značky KTM, a to jak motocyklové, tak i automobilové produkce (Rakušané vyrábějí ovšem i jízdní kola včetně elektrických…). Puristický X-Bow se původně představil coby prototyp po dvouletém vývoji v srpnu 2007. Název je mimochodem zkráceninou anglického výrazu „crossbow“ (kuše). Dubai Gold Edition samozřejmě vznikla pouze v jediném exempláři, více jich nebude, majitel se s ní může projíždět třeba po místní promenádě The Walk. Wimmer dodává i specifikace Street pro začátečníky, amatérskou závodní Clubsport a vyloženě profesionální ROC (Race Of Champions).

Fotogalerie

 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 1
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 2
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 3
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 4
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 5
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 6
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 7
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 8
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 9
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 10
 • Wimmer KTM X-Bow GT Dubai Gold Edition: Zlatá kuše pro bohatého Araba: fotka 11

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.