Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie

Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie: titulní fotka Britská společnost Westfield Sportscars se proslavila především svými replikami Lotusu Seven, které nejen na domácím trhu zdatně konkurují Caterhamům. Nyní se tento výrobce pouští do vývoje a výroby závodního elektromobilu.

Westfield iRACER je vyvíjen primárně pro použití na závodní dráze a vedle jízdních vlastností je velká pozornost věnována i jeho schopnosti rychle akcelerovat. Cílem vývojového týmu je, aby elektromobil o hmotnosti do 600 kg byl schopen akcelerovat z 0 na 96 km/h pod 5,0 s.

Základem závodního elektromobilu je lehké šasi, odvozené od současných modelů značky Westfield. V podlaze a v přední časti vozu uložené lithiové baterie mají představovat 170 kg z celkové hmotnosti a jejich dobíjení má trvat okolo dvou hodin.

Pohon IRACERu mají zajistit dva elektromotory Oxford Yasa Motors, které mají produkovat výkon 109 koní (80 kW) a točivý moment 1000 Nm.

Závodní elektromobil s celkovou délkou 3600 mm a šířkou 1635 mm má mít poháněna zadní kola. Maximální rychlost má být elektronicky omezena na 110 mph (176 km/h) a dojezd na jedno nabití má být 55 mil (88 km) v závodnickém tem­pu.

Westfield iRACER je společným dílem Westfield Sporstscars, Potenza Technology, Delta Motorsport, RDM Automotive a Coventry University. Financování je zajištěno prostřednictvím programu Advantage West Midlands.

Vzhled vozu pro účast v seriálu závodů elektromobilů EV Cup v kategorii Sports EV má na svědomí designér Elliott Hawkins z Royal College of Arts.

Fotogalerie

  • Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie: fotka 1
  • Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie: fotka 2
  • Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie: fotka 3
  • Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie: fotka 4
  • Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie: fotka 5
  • Westfield iRACER EV: elektrický závodník z Velké Británie: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.