Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí

Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: titulní fotka ...někdo prostě musí dělat nejsilnější sedan v Austrálii, tak proč ne legendární Tom Walkinshaw?

Říká vám něco jméno Tom Walkinshaw? Určitě ano, spolu s Markem Webberem z metrosexuální formule 1 a klanem Brabhamů je to určitě nejznámější australské jméno, spjaté se světem rychlých kol.

Tom založil a vedl divizi HSV (Holden Special Vehicles) a přestože už u australské automobilky nějaký ten pátek nedělá, silná auta zůstala jeho vášní. Tu nejnověji zhmotňuje v sedanu Holden Commodore WP Series II SS.

Klíčová je pro celou úpravu montáž kompresoru Edelbrock WP 230, jenž z osmiválce dostává výkon 626 koní (460 kW) a 780 Nm točivého momentu. Tuhle sílu krotí šestipístkové brzdy a lepší kontakt s vozovkou zajišťuje nové naladění podvozku, vyvinuté ve spolupráci s Bilsteinem. Když vás začne nudit hukot véosmičky, tak si můžete pustit do ouška hudbu z audia Rockford Fosgate.

WP Series ovšem není žádná stavebnice, kupujete auto jako celek a z tohoto komodora se bude těšit jen 23 zákazníků, a to na počest třiadvacátého výročí představení první úpravy Walkinshaw Performance Series na Sydney Motor Show. Tom za vás výchozí auto koupí (pořizovačka je 47 790 australských dolarů), upraví ho, nalakuje do Panorama Silver barvy a prodá za baťovských 99 990.

Fotogalerie

  • Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: fotka 1
  • Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: fotka 2
  • Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: fotka 3
  • Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: fotka 4
  • Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: fotka 5
  • Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: fotka 6
  • Walkinshaw Performance Series II SS: když HSV nestačí: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.