VW Marine: Volkswagen vyráží na vodní hladinu

VW Marine: Volkswagen vyráží na vodní hladinu: titulní fotka Volkswagen se stává další automobilkou, která bude pohánět dopravní prostředky nejen na silnicích, ale i a vodní hladině. A jak jinak, než prostřednictvím motorů TDI.

Na největší výstavě lodí na světě, která začala 14. ledna v Düsseldorfu, se představily první dvě lodě, které jsou vybaveny motory Volkswagen Marine TDI.

V byznysu lodních motorů jsou aktivní výrobci motorek, určitě jste na dovolených nezřídka viděli za čluny jednotky od Hondy, Suzuki nebo Yamahy a protože první dvě jmenované značky trošku dělají i do aut, mají tak celkem široký rozsah působnosti. A teď nám na trh vstupuje i Volkswagen Marine, na nejvíce rozšířené závěsné motory to ale nevypadá.

VW Marine totiž postavil nejmenší motor o objemu dvou litrů. Ten má výkon 75 koní (55 kW) při 3600 otáčkách a točivý moment 155 Nm při 2000 otáčkách. Váží rovné dva metráky na má nejmenší spotřebu 208 g/kWh. Představí se v člunu Greenline 33 vyráběném slovinskou firmou Seaway Group. Jde o člun v cenové hladině pod 100 000 euro, jenž pro pomalou plavbu používá též elektromotor napájený solárními články umístěnými na střeše – takže zároveň tak trochu i první hybrid od VW. ;-) Jeho maximální rychlost činí 10 uzlů, což je 18,5 km/h.

Druhou jednotkou v nabídce je osmiválec 4,2 l, odvozený od toho, co pohání vozy Audi Q7 a A8. Ten má výkon 350 k (257 kW) při 4200 otáčkách a točivý moment 700 Nm při 1900 otáčkách. Jeho váha činí plných 450 kg a spotřeba začíná na 210 g/kWh. V8 se objeví v podpalubí lodi Frauscher 909 Benaco. To si mořská fauna a flóra užije pevných částic…

Fotogalerie

  • VW Marine: Volkswagen vyráží na vodní hladinu: fotka 1
  • VW Marine: Volkswagen vyráží na vodní hladinu: fotka 2
  • VW Marine: Volkswagen vyráží na vodní hladinu: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.