VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu

VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: titulní fotka Pokud se vám nezdá být dostatečně exkluzivní už samo vlastnictví kupé-kabrioletu, Volkswagen na vás pamatuje s řadou Exclusive i pro modernizovaný eos.

Kupé-kabriolet Volkswagen Eos určitě patří k autům, která stárnou jen velmi pomalu, takže docela překvapilo oznámení faceliftu tohoto modelu, o němž jste si mohli přečíst v článku Volkswagen Eos: kabriolet s novou tváří na auto.cz.

Vezmeme to tedy jen stručně – příď zohledňuje novou firemní identitu zančky a záď je přímo ovlivněna stylingem passatu, jehož otevřenou alternativou má eos také částečně být. Interiér si ponechal styl původního eosu a nejblíže tedy má stále k pětkovému golfu. Změny se omezují na tvar volantu a na nový barevný multifunkční displej palubního počítače. Už vloni posílil motor 2,0 TSI na 211 k (155 kW), letos do nabídky přibude systém Start-Stop s alternátorem s rekuperací brzdné energie, která sníží u dotčených verzí spotřebu.

Tohle všechno víte, co ovšem zatím nevíte, je, že budou pro omlazený eos ihned připraveny i balíčky Exclusive, navazující na předešlou Eos Exclusive Edition. K mání budou pro všechny motorizace a zahrnují mimo jiné sportovní sedadla čalouněná dvoubarevnou kůží Nappa, kožený sportovní volant, hlavice řadicí páky, popřípadě voliče automatu a madlo ruční brzy. Tomu budou sekundovat hliníkové dekory a lesklý černý piano lak. Zvenku poznáte eosy z lepší společnosti podle dvou designů 18" kol, sníženého sportovního podvozku, popřípadě barevně odlišené skládací střechy.

Fotogalerie

  • VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: fotka 1
  • VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: fotka 2
  • VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: fotka 3
  • VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: fotka 4
  • VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: fotka 5
  • VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: fotka 6
  • VW Eos Exclusive: výjimečnost i po faceliftu: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
profibet.cz profibet.cz 24.10.2010  02:52
Vstoupit do diskuse ›