Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku

Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku: titulní fotka Jen si to představte: probíráte se stodolou plnou starých krámů a najednou z pod igelitu na vás vyčouhne kolo staré Tatrovky...

Je jasné, že i u nás se kdesi ve starých venkovských stodolách ukrývají poklady. Nemyslím teď nějaké truhly plné zlata nacistů, ale spící automobilovou krásu – opuštěné staré automobily, na kterých se zub času už stačil výrazně podepsat.

Tím ale byly obohaceny o nový rozměr – o nezaměnitelnou patinu, vyvolávající kdesi hluboko nás zvláštní mrazení. Sběrem příběhů a fotografií takovýchto vozů se v Anglii zabývá nakladatelství Veloce Publishing.

To nyní vyhlásilo soutěž – pokud jste podobný klenot (já vím, v bezvadném stavu by to bylo lepší…) někde objevili, pošlete do srpna fotku a můžete vyhrát knihu The Fate of the Sleeping Beauties od Arda op de Weegha, Kay Hottendorffové a Arnouda op de Weegha. Její běžná cena bude třicet liber a vyjít má v září letošního roku. Nejzajímavějších 12 fotografií (resp. jejich autoři) pak vyhraje kalendář Veloce Sleeping Beauties na příští rok. Trošku mi to zavání tím „pošlete mi obrázky, já pár z vás odměním a krásně vydělám“, každopádně ten kalendář asi bude stát za to.

Fotogalerie

  • Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku: fotka 1
  • Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku: fotka 2
  • Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku: fotka 3
  • Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku: fotka 4
  • Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku: fotka 5
  • Spící krásky: čtyřkoloví veteráni na odpočinku: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
zabudnute purp(nemozem sa prihlasit) 31.01.2010  12:00
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket