VR Camaro: specialita pro Velkou Británii

VR Camaro: specialita pro Velkou Británii: titulní fotka Chevrolet Camaro se vesele prodává na domácím severoamerickém trhu a šedí dovozci jej importují i fanouškům do Evropy, ale zájemci z Velké Británie se musí spokojit s volantem na špatné straně. Minimálně do ledna příštího roku.

Pod názvem VR Camaro má příští rok vyjet přestavba kupé od Chevroletu, která bude určena pro britský trh a další státy, v nichž mají pravostranné řízení. Nepůjde pouze o přemístění volantu ale o kompletní úpravu, která zasáhne všechny části vozu.

Vzhled VR Camara je dílem dánského designérského studia Hermann&Brandt. Výsledkem snažení dánských návrhářů je agresivní Camaro, jehož nový přední nárazník může někomu silně připomínat příď Lamborghini Revénton.

Na agresivní příď navazují nové prahy a zadní nárazník s integrovaným difuzorem. Vzpomínkou na Camaro první generace je spoiler na víku zavazadlového prostoru.

Pro snížení hmotnosti mají být všechny nové karosářské díly vyrobeny z karbonu. VR Camaro má být nabízeno jen v bílém nebo černém laku se zlatými doplňky.

Podvozek dostane nové komponenty, které mají zajistit jistější jízdní vlastnosti ve vysokých rychlostech. Za 22palcovými litými koly se bude ukrývat nový brzdový systém, jehož brzdové třmeny mají mít vpředu 12 a vzadu 8 pístků.

Neoficiální zdroje uvádějí, že pod kapotu VR Camara má být kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru s maximálním výkonem přes 600 koní (441 kW). Tak to vypadá, že Britům se nakonec čekání na upravené Camaro s pravostranným řízení vyplatí.

Fotogalerie

  • VR Camaro: specialita pro Velkou Británii: fotka 1
  • VR Camaro: specialita pro Velkou Británii: fotka 2
  • VR Camaro: specialita pro Velkou Británii: fotka 3
  • VR Camaro: specialita pro Velkou Británii: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: detail TeeJay 19.11.2009  15:14
. ozDB9 18.11.2009  00:37
detail Scud 17.11.2009  19:13
- meera 17.11.2009  12:52
Vstoupit do diskuse ›