Vortech připravil Ford Mustang s výkonem přes 600 koní, ukáže se ještě v říjnu

Vortech připravil Ford Mustang s výkonem přes 600 koní, ukáže se ještě v říjnu: titulní fotka Letošní Sema Show startuje již na konci října. Tuningový úpravce Vortech zde přiveze luxusní koncept Fordu Mustang s výkonem přes 600 koní.

Najdou se takoví, a věřím, že jich nebude málo, kteří by se za vlastnictví Fordu Mustang upsali ďáblu. Oficiální dovoz auta na evropský trh sice byl do jisté míry podmíněn nabídkou čtyřválcového motoru, za to ale můžou emisní limity a věřím, že pravověrní milovníci to dokážou automobilu, potažmo značce, odpustit.

Dnes se však nebudeme zabývat emisemi, ale zamíříme na pravý opak spektra. Zkrátka na tu stranu, kde se nehraje na spotřebu, ale na pořádný výkon! S ohledem na tuto skutečnost se můžeme těšit na letošní ročník autoshow Sema, který startuje již 30. října, a představí se zde Ford Mustang po převýchově u úpravce Vortech Superchargers.

Jedná se sice o jednorázovou záležitost a o sérové výrobě nemůže být ani řeč, třeba ale vůz inspiruje ty, kteří se nebojí jít do finančního rizika. Vedle opravdu drsného vzhledu, který je z velké části tvořen novým předním nárazníkem s karbonovým splitterem, dvacetipalcovými disky a jedovatým lakem karoserie, je totiž právě motor, který autu dodává ty správné grády.

Jako základ byl použit standardní pětilitrový osmiválec s původním výkonem 324 kW. Jenže Vortech zalovil ve svých regálech a agregátu dodal kit přeplňování V3si Supercharger, který celkovou hodnotu zvednul až na 477 kW (640 koní) a zadní kola se musí poprat s točivým momentem 657 N.m (původně 542 N.m).

To je ale zatím vše, co o autě víme. Více informací bude zveřejněno až po jeho premiéře, přičemž doufáme, že úpravce „práskne“ také cenu dopingového kitu.

Fotogalerie

  • Vortech připravil Ford Mustang s výkonem přes 600 koní, ukáže se ještě v říjnu: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.