Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3

Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: titulní fotka Cizelace dokonalého – tak by se dal nazvat zásah Vorsteineru do atmosférické devětsetjedenáctky s označením GT3. Nezapomínejme, že ta nejnovější může mít i manuální převodovku.

Porsche 911 GT3 generace 991 II, tedy po faceliftu a modifikacích debutovalo letos v Ženevě. Chlubí se kapalinou chlazeným boxerem v zádi, který pochází z verze GT3 R, závodního provedení RSR a prodejní 911 R. Ač většina obyčejnějších verzí přešla na přeplňování, čtyřlitrového plochého šestiválce se to netýká, zůstává atmosférický. Dává 368 kW (500 k).

O přenos 460 N.m dozadu se stará převodovka PDK, nicméně pro puristy, kteří touží řadit sami, je k dispozici i šestistupňový manuál. Ten předchůdce neměl, spoléhal se pouze na sedmistupňovou dvouspojku. Porsche však udělalo movitým fanouškům pořádnou radost. 1413 kilo vážící kupé se s tímhle hardwarem dostane z klidu na stovku za působivých 3,9 s, maximálka 318 km/h zase není tak úplně důležitá. Pédékáčko samozřejmě v nabídce zůstalo… S ním je auto těžší, o desetinku rychlejší v akceleraci, ale o kilometr v hodině pomalejší v nejvyšší rychlosti.

Má také natáčení zadních kol, obří zadní křídlo, volant z 918 Spyder, všestranně nastavitelné sedačky, za příplatek i sportovnější skořepiny a standardní centrální ovládací jednotku PCM se středovým displejem pro audio, navigaci a komunikační systém.

Myslíte si, že se takové auto nedá vylepšit? U Vorsteineru mají evidentně jiný názor. Zřejmě zakázkový kus přetvořili k obrazu svému. Karmínová rudá barva mu zůstala z továrny. Jenže navíc dostalo malinko prvků z uhlíkových vláken. Hlavně kapotu, která stylem připomíná GT2 RS, dále se karbon objevuje na A-sloupcích a vnějších zpětných zrcátkách.

Desetipaprsková lesklá černá kola mají v průměru dvacet palců a v katalogu Porsche byste je taktéž marně hledali, i když nesou logo GT3. To najdeme také na bočních polepech. Interiér nám Vorsteiner neukázal. Nicméně víme, že jeho výtvor má výfuk GMG Racing místo dvou kulatých centrálních koncovek z Zuffenhausenu. Bude tedy nejen o něco lehčí než série, ale také se ono pětisetkoňové stádečko jistě o pár hřebců rozšířilo.

Fotogalerie

  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 1
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 2
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 3
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 4
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 5
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 6
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 7
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 8
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 9
  • Vorsteiner decentně vylepšil Porsche 911 GT3: fotka 10


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20377 | Zobrazit seznam všech anket