Vorsteiner BMW M3: variace na CSL

Vorsteiner BMW M3: variace na CSL: titulní fotka BMW M3 CSL nebude, alespoň ne pro nynější generaci BMW řady 3. Vorsteiner dostal zálusk na zklamané majitele M3, kteří chtějí jít ještě o kousek dál.

Jak jsme se nedávno bohužel dozvěděli, s produkcí hardcore verze ostrého sedanu BMW M3 CSL se nepočítá. To ale rozhodně neznamená, že si zákazníci lačnící po ještě dokonalejším králi silnic musejí nechat zajít chuť. Ba naopak.

Tím se totiž otevírá široké pole působnosti pro tuningové firmy a soukromé úpravce, což ve své podstatě může být vlastně paradoxně dobře. Soukromníci totiž budou chtít své drahé úpravy prodávat a tak se můžeme těšit na záplavu karbonu, chiptuningu a nových kol se zajímavými designy. Ať žije konkurence.

Jedním z prvních projektů na téma „BMW M3 CSL“ je výtvor amerického Vorsteineru. Úprava v jeho podání znamená přemapování řídící jednoty osmiválce z M3 tak, že k sériovým 309 kW a 400 Nm „naskočí“ dalších 29 kW a 45 Nm. Omezovač rychlosti šel pochopitelně ven a Vorsteiner tvrdí, že takto upravená M3 se umí výrazně přiblížit hranici 320 kilometrů v hodině. Dále bylo vyměněno několik plechových dílů za díly karbonové, sériový výfukové potrubí nahradilo nové z titanu a přibyla nová, široká kola z lehkých slitin.

Vorsteiner slibuje budoucím majitelům tohoto paketu ještě opravdovější řidičské zážitky, s čímž rozhodně nelze nesouhlasit. A to se ještě prý šušká o variantě s pěti sty koni…

Fotogalerie

  • Vorsteiner BMW M3: variace na CSL: fotka 1
  • Vorsteiner BMW M3: variace na CSL: fotka 2
  • Vorsteiner BMW M3: variace na CSL: fotka 3
  • Vorsteiner BMW M3: variace na CSL: fotka 4
  • Vorsteiner BMW M3: variace na CSL: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Kůl Tomino_421 16.09.2008  18:14
Kůl CSL 14.09.2008  18:04
Vstoupit do diskuse ›