Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV

Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: titulní fotka Vyšší výkony ani jiné úpravy v motorovém prostoru nečekejte. Tady jde jenom o designovou úpravu a mírně upravený podvozek.

Volvo se rozhodlo “sportovně“ založeným zákazníkům nabízet své modely vylepšené spojlery, různými kryty a dalšími vychytávkami – to vše pod logem R-Design. Po upravené C30 se Švédi pustili i do menšího ze dvou SUV, které v jejich portfoliu figurují.

Již standardní zjev iks-cé šedesátky dokáže spoustu lidí upoutat, například svítící zadní světla jsou v noci neobyčejně přitažlivá. Tuto švédskou krasavici si však nyní budete moci ještě dále vylepšit – nový R-Design paket, který se představí na letošní frankfurtské Motor Show, má přinést další atraktivitu a lesk.

A o co tedy jde? Zvenku si jistě všimnete zpětných zrcátek zabalených do krytu imitujícího matný kov, mlhovek s kovovým rámečkem, nových 18" (na přání také 20") pětipaprskových hliníkových kol a dvojité koncovky výfuku. Vaší pozornosti také zřejmě neuniknou prahy vyzdobené kovovým dekorem a odlišného lakování – spodek dveří a část prahů je nově lakována v barvě karoserie. Přehlédnout byste ale mohli kryt pod motorem.

To co není na první pohled vidět je upravený podvozek – jeho vlastnosti vylepšují nové tlumiče, které jsou tužší a podporují tak sportovnější naturel této verze. Komfort na palubě zůstává údajně na stejné úrovni jako u standardní verze. Na druhé straně zůstává stejná světlá výška a tudíž i stejně možnosti průchodnosti terénem. Ale na těch dvacítkách… Větší zážitky za volantem má přinést také přímější řízení. Díky rychlejším reakcím řidič více vytěží z jízdy. Ale kdo bude s tímhle drobkem závodit?

Uvnitř budou majitelé obklopeni kovovými dekory – hliník bude na volantu, ve dveřích a pochopitelně nemůže chybět na středové konzole. Šlapat přitom budou na hliníkové pedály s gumovými elementy a usazeni budou do dvoubarevných sportovních sedadel, jejichž hlavní barva může být buď béžová nebo tmavá. A chybět samozřejmě nemůže ani sportovní kožený volant (jak jinak) ozdoben logem R-Design.

Fotogalerie

 • Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: fotka 1
 • Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: fotka 2
 • Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: fotka 3
 • Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: fotka 4
 • Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: fotka 5
 • Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: fotka 6
 • Volvo XC60 R-Design – tovární paket pro malé SUV: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: svedska krasavice duken20 13.11.2009  18:50
Re: svedska krasavice Johnny_P 08.07.2009  20:50
Re: svedska krasavice riderhenry 08.07.2009  12:51
Re: svedska krasavice TeeJay 08.07.2009  10:47
svedska krasavice radim555 08.07.2009  08:31
Vstoupit do diskuse ›