Volvo C30 Performance Concept Prototype: 400 koní a pohon všech kol

Volvo C30 Performance Concept Prototype: 400 koní a pohon všech kol: titulní fotka Polestar Perfomance se věnuje především přípravě závodních vozů značky Volvo pro švédské mistrovství cestovních vozů a nyní připravuje svůj první kompletní projekt vozu použitelného v běžném provozu.

Volvo C30 PCP (Performance Concept Prototype) je oslavou zisku mistrovského titulu závodním provedením modelu C30 a zároveň ukázkou schopností společnosti při přípravě výkonného vozu pro běžný provoz.

Robert Dahlberg, závodní a testovací jezdec Polestar Performance, mluví o Volvu C30 jako základu úprav v superlativech a vyzdvihuje především jeho nízko uložené těžiště a poměrně nízkou hmotnost.

K svému nejnovějšímu projektu Polestar Perfomance uvedl prozatím jen to, že pod kapotou bude blíže nespecifikovaný motor s výkonem 400 koní (294 kW), který bude spolupracovat s pohonem všech čtyř kol. Vzhled karoserie má vycházet ze závodních verzí Volva C30.

Polestar Perfomance kromě tohoto projektu a přípravy závodních vozů nabízí i zvyšování výkonu švédských vozů prostřednictvím úprav softwaru pohonných jednotek. Volvo C30 PCP se má veřejnosti poprvé představit již 22. dubna na Gothenburg Motor Show.

Fotogalerie

  • Volvo C30 Performance Concept Prototype: 400 koní a pohon všech kol: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.