Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid

Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid: titulní fotka Objevují se informace, že i Touareg bude mít svou verzi R. Jako základ by měla sloužit hybridní verze německého SUV.

Když Volkswagen oznámil v březnu vznik divize R GmBH, prozradil současně nikoli překvapující skutečnost, a totiž to, že se v brzké době rodinka verzí R rozšíří. V současnosti máme Scirocco R a Golf R, chystá se ale také Polo R. Jenže těmito očekávanými modely to, zdá se, nekončí.

Teď z Warmenau prosákly informace, že by se mělo pracovat i na eRkové verzi SUV Touareg a aby nebylo těch překvapení málo, mělo by se jednat dokonce o hybrid. Na samotné existenci Touaregu R by nemělo být nic zarážejícího, výkonné verze velkých SUV dělá už léta Mercedes a stejnou cestou se vydalo i BMW, Volkswagen to ale pojme poněkud zeleněji a jeho sporťák by měl být hybridní.

Pohon by měl zajišťovat turbodmychadlem přeplňovaný V8 o výkonu 507 koní, jenž doplní osmačtyřicetikoňový elektromotor, čímž se touareg bezpečně dostane do elitní společnosti X5 M, Cayenne Turbo a ML65 AMG, přičemž nabídne o poznání menší spotřebu. Očekávejte také výraznější body kit, jenž by mohl vypadat podobně jako kreace od JE Design (v galerii), sportovnější pérování a účinnější brzdy.

Nemělo by se přitom jednat o hudbu příliš vzdálené budoucnosti, hovoří se o tom, že by se Touareg R měl světu představit v lednu příštího roku na autosalonu v Detroitu a prodej by měl být zahájen už na jaře 2011.

Fotogalerie

  • Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid: fotka 1
  • Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid: fotka 2
  • Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid: fotka 3
  • Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid: fotka 4
  • Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid: fotka 5
  • Volkswagen prý pracuje na Touaregu R... hybrid: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
;-) laufík 31.08.2010  21:58
Re: R:. SuperForce 31.08.2010  20:56
Polo R Cjo 31.08.2010  19:01
R:. mustafa 31.08.2010  18:35
sdg Hrubis 31.08.2010  18:20
Vstoupit do diskuse ›