Scirocco na zemní plyn se chystá na 24 hodin na Nordschleife

Scirocco na zemní plyn se chystá na 24 hodin na Nordschleife: titulní fotka Volkswagen nebude ani letos chybět s továrními sciroccy na závodě 24 hodin Nürburgringu, místo na benzin nebo naftu ale pojedou na zemní plyn.

O víkendu od 12. do 16. května se koná letošní čtyřiadvaceti­hodinový závod na Severní smyčce Nürburgringu a zúčastní se i Volkswagen se speciálem Scirocco GT24-CNG. Tedy přesněji řečeno, se třemi speciály…

Vloni VW Scirocco svou kategorii ve vytrvalostním závodě 24 hodin Nürburgringu vyhrál a tak se letos pouští do aktivit v trochu jiné oblasti – alternativních paliv. Do závodu totiž odstartuje trojice šír, upravených pro spalování zemního plynu (CNG). Pohon speciálu bude mít na starosti známé dvoulitrové TSI, avšak náležitě upraveno pro spalování plynu a s výkonem zvýšeným ze 325 na 330 koní. Na základě zkušeností z loňska dostane vůz silnější brzdy s delším intervalem výměny a přídavné světlomety pro lepší viditelnost v noční části závodu. Jeden vůz z tria bude také zkušebně vybaven elektrohydraulickým diferenciálem, jenž by měl pomoci omezit nedotáčivost a ovladatelnost auta.

VW se také pochlubil, že se při loňském závodě sciroccu, řízenému Nicky Thimem, povedlo ustavit nový předokolkový rekord Nordschleife s časem 8 minut a 47,337 s.

Fotogalerie

  • Scirocco na zemní plyn se chystá na 24 hodin na Nordschleife: fotka 1
  • Scirocco na zemní plyn se chystá na 24 hodin na Nordschleife: fotka 2
  • Scirocco na zemní plyn se chystá na 24 hodin na Nordschleife: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.