Volkswagen Scirocco v úpravě společnosti ABT

Volkswagen Scirocco v úpravě společnosti ABT: titulní fotka Na letošní Essen Motor Show se budou do stavu blízkého nirváně dostávat především příznivci značky Volkswagen, čehož důkazem může být nové Scirocco po zásahu společnosti ABT.

Specialista na úpravy vozů značek patřících pod křídla Volkswagenu si samozřejmě nemůže nechat ujít příležitost předvést svou interpretaci tuningu na novém modelu Scirocco.

Pro Volkswagen Scirocco si ABT připravil podobně jako pro nový Golf šesté generace sadu doplňků na karoserii, která zahrnuje nový přední nárazníky, nástavce prahů a rozšíření dolní části dveří, přecházející ve vstupy vzduchu před zadní kolem. Na zádi je použit nový nárazník s efektně umístěnými koncovkami výfuků a celkový vzhled doplňují spoilery nad a pod zadním oknem. V blatnících mají své devatenáctipalcová litá kola, za nimiž se ukrývá posílený brzdový systém.

Stejně jako u nového Golfu i u Scirocca upraveného u společnosti ABT může optickým změnám dělat společnost zvýšený výkon pohonné jednotky. Pro motor 1.4 TSI je připraveno zvýšení ze 160 koní (118 kW) na 200 koní (147 kW), pro 2.0 TSI bude k dispozici zvýšení z 200 koní (147 kW) na 240 koní (176 kW) a u turbodieselu 2.0 TDI je možno zvýšit výkon ze 140 koní (103 kW) na 170 koní (125 kW).

Nové Scirocco v úpravě ABT rozhodně zahřeje u srdce nejednoho příznivce značky VW především doma v Německu, kde již od představení první generace Golfu a Scirocca probíhá soupeření s konkurenční značkou Opel a jejími modely Kadett, resp. Astra a Manta, resp. Calibra. Příznivci značky s bleskem ve znaku mohou nyní pouze doufat, že jim Opel dodá dostatečně dobrou náhradu za kupé Manta a Calibra, která bude schopna konkurovat novému Sciroccu.

Fotogalerie

  • Volkswagen Scirocco v úpravě společnosti ABT: fotka 1
  • Volkswagen Scirocco v úpravě společnosti ABT: fotka 2
  • Volkswagen Scirocco v úpravě společnosti ABT: fotka 3
  • Volkswagen Scirocco v úpravě společnosti ABT: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
OMFG %Transporter 29.11.2008  21:34
seriovka Filip14 27.11.2008  22:05
Vstoupit do diskuse ›