Volkswagen Scirocco R Cup partnerským seriálem DTM

Volkswagen Scirocco R Cup partnerským seriálem DTM: titulní fotka Volkswagen sice nasazuje závodní Scirocco do vytrvalostního závodu 24 hodin Nürburgringu, ale nyní vedle toho připravil i seriál závodů Volkswagen Scirocco R Cup, který se představil tento víkend na Hockenheimringu.

Volkswagen Scirocco R Cup se představuje ve své premiérové sezóně jako partnerský seriál závodů DTM. Během letošní sezony se má uskutečnit celkem devět závodů na sedmi okruzích, z nichž je šest v Německu a jeden ve Velké Británii.

Na start se má postavit maximálně 30 identických vozů Volkswagen Scirocco R s motorem 2.0 TSI poháněným stlačeným zemním plynem (CNG), který vypouští do ovzduší o celých 80 % méně CO2 než stejný motor na benzin. Motory závodních vozů jsou naladěny na výkon přes 275 koní (202 kW), zatímco sériové Scirocco R disponuje výkonem 265 koní (195 kW).

Za volanty závodních Vokswagenu se na Hockenheimringu posadilo celkem 24 jezdců. K popularitě seriálu mají přispět i slavní závodníci, jimiž jsou Carlos Sainz, Jacques Laffite, Martin Brundle a Frank Biela.

Vítězem prvního závodu, který se jel v sobotu se stal šampión loňského seriálu ADAC Volkswagen Polo Cup, Maciek Steinhof. Druhé místo obsadil Kris Heidorn a na třetí pozici dojel Martin Brundle.

Další závod série Volkswagen Scirocco R Cup se pojede 5. června na německém okruhu EuroSpeedway Lausitz.

Fotogalerie

  • Volkswagen Scirocco R Cup partnerským seriálem DTM: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Dobrý to bylo oIoo 27.04.2010  15:25
Re: Dobrý to bylo mustafa 27.04.2010  15:17
Dobrý to bylo oIoo 27.04.2010  09:47
Vstoupit do diskuse ›