Volkswagen Race Polo: závodní hatchback v Indii

Volkswagen Race Polo: závodní hatchback v Indii: titulní fotka Volkswagen na New Delhi Auto Expo tento týden představuje novou generaci modelu Polo, který v Evropě známe od loňského léta a ve světové premiéře také odvozené provedení Race Polo.

Volkswagen Race Polo má premiéru v Indii a zde má také poprvé vyrazit na závodní dráhu v rámci seriálu okruhových závodů Polo Cup, pro něž je tato novinka primárně určena.

Při srovnání s dosavadními vozy pro Polo Cup asi nejvíce zaujme skutečnost, že nové Race Polo má pětidveřovou karoserii, zatímco doposud používané vozy předchozí generace byly třídveřové.

Další zásadní změnou je použitá pohonná jednotka. V loňském roce používaná Pola měla pod kapotou čtyřválcový zážehový dvoulitr FSI o výkonu 150 koní (110 kW) při 6000 min-1 a točivém momentu 200 Nm při 3500 min-1.

Nové Race Polo je poháněno čtyřválcovým turbodieselem o objemu 1,6 litru se vstřikováním paliva systémem common-rail. Tento motor je naladěn na výkon 130 koní (96 kW) při 4400 min-1 a točivý moment 250 Nm dostupný od 1500 do 2500 min-1.

Síla motoru je u nového závodního Pola přenášena na přední kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. Podvozek je vybaven stavitelnými závodními tlumiči Sachs a brzdovým systémem s kotouči s vnitřním chlazením o průměru 312 mm vpředu a 232 mm vzadu, do nichž se budou zakusovat 4pístkové brzdové třmeny.

Standardem pro Race Polo jsou 17palcová litá kola a jeho karoserie je pro vylepšení aerodynamických vlastností vybavena spoilery pod nárazníky i nad zadním oknem a nástavci prahů.

K bezpečnosti jezdců má přispět ochranná klec v interiéru, závodní sedadlo s integrovanou ochrannou hlavy, šestibodové bezpečnostní pásy, systém HANS pro ochranu krční páteře, hasící přístroj a odpojení elektrických systémů.

Volkswagen s tímto vozem uvádí seriál Polo Cup i do Indie, kde se poprvé představí 19. června letošního roku. Na start se má postavit 20 začínajících jezdců z Indie ve věku 16 až 24 let. V letošní sezóně má Polo Cup India obsahovat šest závodů.

Fotogalerie

  • Volkswagen Race Polo: závodní hatchback v Indii: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.