Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude

Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude: titulní fotka Příchod ještě sportovnějšího VW Polo s označením R byl považován víceméně za hotovou věc. Neopodstatněně.

Fámy se nevyhýbají žádným automobilkám a jednu takovou bychom teď měli vyvrátit – ještě sportovnější verze modelu Polo GTI, která se měla jmenovat Polo R, navzdory tomu, kolik se toho o ní už napsalo, nebude.

Krátké shrnutí – Polo R mělo mít ostřejší verzi motoru 1.4 T(F)SI s výkonem větších než 185 koní a pohon všech kol, mělo se tedy jednat víceméně o dvojče Audi S1/RS1. A v tom byl možná ten problém. Trh malých hot-hatchů je malý a samotná audina (ta doufejme nakonec dopadne) to nebude mít snadné, natož kdyby jí ještě dýchal na záda nějaký folksvágen.

Oficiálně (pokud lze v této věci vůbec něco považovat za oficiální) je mezera na trhu mezi Polem a Golfem GTI příliš malá, než aby se do ní vešel ještě další model. A s pohonem všech kol by prý neměli počítat ani zájemci o crosspolo, příliš by poskočila jeho cena a proto zůstane 4×4 v toto případě vyhrazeno pouze audině.

http://www.au­toblog.com/2011/02­/14/report-no-volkswagen-polo-r-for-you/

Fotogalerie

  • Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude: fotka 1
  • Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude: fotka 2
  • Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude: fotka 3
  • Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude: fotka 4
  • Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude: fotka 5
  • Volkswagen Polo R (pro změnu zase) nebude: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: achjo... King 16.02.2011  14:40
achjo... laufeček 16.02.2011  13:39
Vstoupit do diskuse ›