Volkswagen Passat Variant B8 od JMS: Praktik se sportovními geny

Volkswagen Passat Variant B8 od JMS: Praktik se sportovními geny: titulní fotka Němci jsou v tuningu mistři a nevyhýbají se ani autům, která jsou už z výroby praktická. Takovým příkladem je Volkswagen Passat Variant nejnovější generace.

Firem se zkratkou JMS a zaměřením na tuning existuje po světě několik, třeba i v USA. JMS Fahrzeugteile je však německou společností a sídlí ve Walddorfhäslachu. Pro nové Passaty bez továrního paketu R-Line má připravený celý program, který nazvala pro změnu Racelook Exclusiv Line. Představuje jej na kombi, ale stejné či podobné díly jsou pochopitelně k mání i pro základní karosářskou variantu, tedy čtyřdveřový tříprostorový se­dan.

Passat Variant od JMS se odlišuje od série mohutným předním lízátkem na nárazníku, který z usedlého zástupce Volkswagenu ve střední třídě udělá vizuálního sportovce. Spodní hrana je o 30 mm níže než v sérii a podle slov výrobce to k posílení vzhledu stačí. Samozřejmě si musí majitel auta dávat pozor na obrubníky, jenže na bocích podobné úpravy nenajdeme, ty zůstaly beze změny.

Kombík samozřejmě sedí blíže asfaltu, snížený podvozek Variant 3 (se jménem od VW ale nemá nic společného, shoda náhod) pochází od specialistů KW. Vpředu klesl vůz o plných 50 mm, vzadu pak o 40. Na cestu k chatě to opravdu není. Na výběr jsou různá kola, JMS doporučují černé devatenáctky Barracuda Challenge, případně stříbrné Inferno stejné značky, vždy s nízkoprofilovým obutím 235/35. Obě varianty představují na továrních fotkách, záleží jen na vkusu… Němci mají navíc kvalitnější okresky než my.

Podvozek přijde na 1.749 eur (47.300 korun), sady ráfků i s obutím začínají na 1.899 eurech (51.400 Kč). JMS jsou schopni kromě stylu nabídnout i více výkonu, v souvislosti s tím zlepšit odezvu elektronického plynového pedálu (modifikaci říkají Speedpedal) a nějakého toho koníka navíc přidávají i sportovní výfuky.

Vše vzniká v Německu, což neopomínají zdůrazňovat, žádná Čína, kdepak! Na kvalitě si zakládají, inu, Germáni. Veškeré díly se dají objednat přes autorizované dealery nebo přímo v sídle JMS a jistě je zájemcům rádi za nějaké to éčko navíc namontují.

Fotogalerie

  • Volkswagen Passat Variant B8 od JMS: Praktik se sportovními geny: fotka 1
  • Volkswagen Passat Variant B8 od JMS: Praktik se sportovními geny: fotka 2
  • Volkswagen Passat Variant B8 od JMS: Praktik se sportovními geny: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.