Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA

Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: titulní fotka Pouze pro severoamerický trh má být určen Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition, který je dalším krokem v popularizaci nafty jako paliva pro osobní automobily v USA.

Volkswagen se snaží vytěžit ze svých turbodieselů maximum a vedle Evropy s nimi chce prorazit i v USA, kde u osobních automobilů stále vládnou benzinové motory.

Mezi zásadní kroky v popularizaci nafty patří seriál závodů identických automobilu Volswagen Jetta TDI Cup. Právě od nich je především po vzhledové stránce odvozen model Jetta TDI Cup Street Edition, který má do showroomů severoamerických dealerů dorazit v lednu roku 2010.

Exteriér této novinky se od standardní Jetty odliší díky „cupovým“ nárazníkům, nástavcům prahů a 18palcovým litým kolům. Brzdový systém dostane větší kotouče a červeně lakované brzdové třmeny.

Podvozek má mít podle tiskové zprávy evropsky sportovní nastavení tlumičů, které převezme od sportovní americké Jetty GLI s přeplňovaným benzinovým dvoulitrem o výkonu 200 koní (147 kW).

Pod kapotou Jetty TDI Cup Street Edition se nebudou odehrávat žádné divoké naftové orgie. K pohonu poslouží dvoulitrový turbodiesel o výkonu 140 koní (103 kW) a točivém momentu 320 Nm. Ten je v současnosti jediným TDI v nabídce motorizací modelu Jetta v USA.

Stejně jako evropská Jetta i TDI Cup Street Edition bude k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou nebo dvouspojkovým DSG.

Pro interiér speciálního vydání německého sedanu jsou připravena sportovní sedadla s čalouněním tkaninou Interlagos a kožený multifunkční sportovní volant.

Fotogalerie

  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 1
  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 2
  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 3
  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 4
  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 5
  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 6
  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 7
  • Volkswagen Jetta TDI Cup Street Edition: naftový sportovec pro USA: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
body "neregistrovaný" 28.12.2009  14:38
Re: zabiják :-) %RoboR 28.12.2009  13:49
Re: TDI rower30 27.12.2009  22:05
zabiják :-) JirkaN. 26.12.2009  11:57
TDI mustafa 26.12.2009  11:20
mkmm.. Hrubis 26.12.2009  11:12
Vstoupit do diskuse ›