Volkswagen Golf GTI – RZR: nejen ostřejší vzhled od RevoZport

Volkswagen Golf GTI – RZR: nejen ostřejší vzhled od RevoZport: titulní fotka Hlavní činností společnosti RevoZport z Hong Kongu je výroba nových dílů z karbonu a plastů. K jejím nejnovějším projektů patří Golf GTI – RZR, který má vedle nových karosářských dílů i výrazně vyšší výkon.

Společnost RevoZport byla založena v Hong Kongu a v současnosti má pobočky v Los Angeles a Singapuru. Během posledních pěti let se prosadila ve výrobě dílů z karbonu pro vozy značek BMW, Porsche, Lotus, Ferrari a Mercedes-Benz AMG.

Nejnovějším projektem této firmy je bodykit RZR pro Golf GTI šesté generace. Nové karosářské díly pro sportovní Volkswagen jsou vyrobeny z karbonu a plastů.

Pro příď Golfu GTI je připraven kompletně nový nárazník s velkými vstupy vzduchu před koly, integrovanými světly pro denní svícení ze světelných diod. Pod nárazníkem je stavitelný spoiler, pro dosažení optimálního aerodynamického přítlaku na přední nápravu.

Paket RZR obsahuje i novou kapotu motoru, která díky použití 100% karbonu váží pouhé 4 kg. Boky jsou doplněny o lemy blatníků, navazující na nástavce prahů, jejichž část je rovněž z karbonu.

Záď je pozměněna použitím zcela nového nárazníku s agresivně tvarovanými výdechy za koly a integrovaným stavitelným difuzorem, jehož prostřednictvím je možné měnit aerodynamický přítlak na zadní nápravu.

Dalšími částmi paketu jsou karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek a spoiler nad zadním oknem ze stejného materiálu.

RevoZport nabízí i zvýšení výkonu přeplňovaného dvoulitrového čtyřválce z 210 koní (155 kW) na 270 koní (199 kW), prostřednictvím přeprogramování řídící jednotky a nového výfukového systému.

Fotogalerie

  • Volkswagen Golf GTI – RZR: nejen ostřejší vzhled od RevoZport: fotka 1
  • Volkswagen Golf GTI – RZR: nejen ostřejší vzhled od RevoZport: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Virtual tuning? salamoon 15.01.2010  20:07
Re: Virtual tuning? meera 15.01.2010  16:48
Virtual tuning? ironlionzion 15.01.2010  10:24
Vstoupit do diskuse ›