Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design

Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: titulní fotka Německá tuningová společnost JE Design si připravila stylistické úpravy pro Volkswagen Golf GTI a je připravena uspokojit i zájemce o vyšší výkon tohoto hatchbacku.

Volkswagen Golf GTI se od svých méně výkonných sourozenců liší již ve své standardní podobě, ale když někdo touží po výraznější individualizaci jeho vzhledu, pak může zamířit k JE Design.

Tato firma má připravenu sadu karosářských dílů pro tří i pětidveřové provedení, která je použitelná i pro vznětový GTD. Předním partiím dodá agresivnější vzhled nový spoiler, na jehož linie navazují nástavce prahů a pod zadním nárazníkem je nový difuzor.

Kromě karosářských dílů je v nabídce JE Design i nový koncový díl výfukového systému se sportovním tlumičem a dvojicí koncovek. Pro podvozek jsou k dispozici nové tlumiče a pružiny snižující světlou výšku o 30 mm. Standardní 17palcová kola nahrazují nová o průměru 18 nebo 19 palců s pneumatikami o rozměrech 225/40 R18, resp. 225/35 R19.

Pro přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který má pod kapotou GTI výkon 210 koní (155 kW), nabízí JE Design zvýšení výkonu na 270 koní (199 kW), což je mimochodem stejná hodnota jakou se honosí Golf R. Točivý moment se zvyšuje z 280 Nm na 370 Nm a jen pro pořádek si připomeňme, že Golf R má 350 Nm.

Volkswagen Golf GTI R od JE Design po všech provedených úpravách na pohonné jednotce a podvozku zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 6,4 s a je schopen dosáhnout maximální rychlosti 257 km/h. Sériový GTI zrychlí za 6,9 s a jede maximálně 240 km/h.

Fotogalerie

  • Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: fotka 1
  • Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: fotka 2
  • Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: fotka 3
  • Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: fotka 4
  • Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: fotka 5
  • Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: fotka 6
  • Volkswagen Golf GTI R: design i výkon od JE Design: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.