Volkswagen Caddy TDI: závodní dodávka na start

Volkswagen Caddy TDI: závodní dodávka na start: titulní fotka Ve Velké Británii si opravdu nemusíte dělat starosti při výběru stroje vhodného pro stavbu závodního speciálů, protože zdejší klubové, značkové a jiné poháry snesou téměř cokoliv, čehož důkazem může být i závodní Caddy TDI.

Velká Británie je prostě zemí motoristickému sportu zaslíbenou a je zde možné i to co by jinde neprošlo. Na novou sezónu se zde totiž chystají účastníci seriálu závodu Volkswagen Racing Cup 2009, jehož startovní pole je skutečně pestrou přehlídkou výrobního programu německé automobilky.

Diváci mají možnost sledovat souboje jezdců na vozech Golf GTI, Golf R32, Golf TDI a Golf VR6 různých generací, s nimiž soupeří modely Jetta, Bora, Polo a Corrado v různých verzích, ke štikám startovního pole patří New Beetle RSi a hvězdou je užitkový Caddy TDI.

Závodní Volkswagen Caddy TDI má pod svou kapotou přeplňovaný vznětový čtyřválec 2.0 TDI disponující výkonem 260 koní (191 kW) a točivým momentem 510 Nm. Tato síla je na kola přední nápravy přenášena prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. Nepřehlédnutelný speciál prohání na britských tratích jezdec Peter Wyhinny.

V loňském roce se závodní Volkswagen Caddy TDI ve většině ze čtrnácti podniků seriálu Volkswagen Racing Cup pohyboval v první desítce a při květnovém závodě v Rockinghamu s ním Peter Wyhinny získal druhou pozici na stupních vítězů.

Fotogalerie

  • Volkswagen Caddy TDI: závodní dodávka na start: fotka 1
  • Volkswagen Caddy TDI: závodní dodávka na start: fotka 2
  • Volkswagen Caddy TDI: závodní dodávka na start: fotka 3
  • Volkswagen Caddy TDI: závodní dodávka na start: fotka 4
  • Volkswagen Caddy TDI: závodní dodávka na start: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: VW Cup mishenko 23.02.2009  16:48
VW Cup mishenko 23.02.2009  16:47
Caddy %Transporter 23.02.2009  14:54
Vstoupit do diskuse ›