VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1

VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: titulní fotka Líbí se vám Fisker Karma, ale máte averzi vůči elektromobilům a hybridům? Snadná pomoc, nechte si ji předělat na Corvette ZR1.

U firmy VL-Automotive dostali zajímavý nápad – využili umu designéra Henrika Fiskera a jeho Fisker Karma se rozhodli přestavět na luxusní sportovní sedan s konvenčním spalovacím motorem. Nesáhli přitom po ničem menším, než je přeplňovaný LS9 V8, disponující výkonem 647 koní a točivým momentem 819 Nm.

Výsledkem křížení je 5151 mm dlouhý sedan Destino s rozvorem 3160 mm, jehož zadní kola jsou poháněna buď prostřednictvím šestistupňového manuálu nebo poněkud archaického čtyřstupňového automatu. Bude ale existovat i v méně extrémní specifikaci s motorem LT1 V8 6,2 l s parametry 456 koní při 600 otáčkách a 609 Nm při 4000/min.

Od Fiskeru Karma jej odlišuje nově stylizovaná příď, profil, záď a interiér se ale liší jen v detailech. Vyrábět by se měl v Auburn Hills v Michiganu, na jeho vzniku se podílel i bývalý šéf GM Bob Lutz a prodej bude zahájen ve druhé polovině letošního roku.

Fotogalerie

  • VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: fotka 1
  • VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: fotka 2
  • VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: fotka 3
  • VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: fotka 4
  • VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: fotka 5
  • VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: fotka 6
  • VL-Automotive Destino: Fisker Karma s technikou Corvette ZR1: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
logo m-t-s 15.01.2013  22:39
Vstoupit do diskuse ›