Virtuální navigační kabel – Následuj červenou

Virtuální navigační kabel  – Následuj červenou: titulní fotka Komplikovaná křižovatka, hlasová navigace říká, abyste odbočili doprava, vám se však povedlo strefit se do nesprávného výjezdu – v tom zmatku jste prostě nekoukali na displej. Navigace s virtuálním zobrazováním trasy nad silnicí by tohle mohla vyřešit.

Pochopitelně, nejedná se o skutečnou projekci trasy nad automobilem, ale systém pomocí laserového paprsku, soustavy čoček a pohyblivých zrcadel, namontovaných v palubní desce, umí vytvořit na čelním skle 3D model červené linie. Ta kopíruje navolenou trasu a řidič má dojem, že nad silnicí se táhne navigační stopa. Podobný princip zobrazovaní využívají automobily vybavené HUD (Head-up) displejem.

Na vynálezu momentálně pracuje společnost Making Virtual Solid z New Jersey a pojmenovali ho Virtual Cable. Cenu zatím nezveřejnili, ale říkají, že v případě masové produkce by se mohla pohybovat kolem 400 dolarů (asi 7600 Kč). Jejich technika je přitom stavěna tak, aby byla kompatibilní s existujícími navigačními systémy.

Fotogalerie

  • Virtuální navigační kabel  – Následuj červenou: fotka 1
  • Virtuální navigační kabel  – Následuj červenou: fotka 2
  • Virtuální navigační kabel  – Následuj červenou: fotka 3
  • Virtuální navigační kabel  – Následuj červenou: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
xxx "neregistrovaný" 20.12.2007  22:57
super Fénix56 19.12.2007  22:46
proč ne na cestě? jeden vykuk 19.12.2007  13:41
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket