Video: Ostrý Mercedes-AMG C 63 se prohání na Ringu

Video: Ostrý Mercedes-AMG C 63 se prohání na Ringu: titulní fotka Na Severní smyčce Nürburgingu tvrdě testuje céčkové kupé s křídlem. Black Series to ale podle všeho není...

Severní smyčka Nürburgingu je líhní prototypů chystaných aut. Špioni tam nejnověji zachytili Mercedes C kupé s výrazným křídlem na zádi a dalšími úpravami. O co se jedná?

Hojně se spekuluje o testování prototypu vrcholného modelu Mercedes-AMG C 63 Black Series. Jenže vedoucí divize AMG Tobias Moers se nedávno nechal slyšet, že extrémní varianta Black Series přijde až na konci životního cyklu céčka. A jelikož je dnešní generace třídy C na trhu teprve krátce, musí se jednat o něco jiného – na zkoušky Black Series je ještě brzo.

Proto se hovoří o tom, že na videu vidíme Mercedes-AMG C 63 R, tedy ostřejší verzi než aktuální Mercedes-AMG C 63 S, ne však tak extrémní jako teprve chystaný Black Series. Něco takového už trojcípá hvězda předvedla v případě sporťáku GT, a tak se zdá, že Mercedes-AMG GT R nebude jediný takový vůz, na kterém se v Affalterbachu pracuje.

Jestli se tyto zprávy potvrdí, můžeme se těšit na kupé s ostřejším vzhledem, který pomůže i aerodynamice a přítlaku. Pod kapotou by se pak měl objevit posílený motor, stávající čtyřlitrový osmiválec má hodně potenciálu. V modelu Mercedes-AMG C 63 S je naladěn na 375 kW, třeba Mercedes-AMG GT R ale dává až 430 kW. Silnější agregát by měl doplnit i účinnější brzdový systém nebo přepracovaný podvozek.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.