Video: Nová Corvette Stingray Indy Pace Car na trati

Video: Nová Corvette Stingray Indy Pace Car na trati: titulní fotka Zámořská formulová série má nový pace car. Není žádným překvapením, že je to Corvetta aktuální sedmé generace.

Pro IZOD IndyCar Series v současnosti dodávají přeplňované motory dvě automobilky: japonská Honda a americký Chevrolet. Není tedy divu, že novým pace carem pro tento šampionát se stala Corvette C7. Objevila se už na oválu slavné Staré cihelny v Indy. Chevrolet si ale potřeboval trochu přihřát polívčičku i ve městě motorů Detroitu. No, on se stal jedním z hlavních sponzorů a závod se jmenoval Chevrolet Indy Dual. Tak proto.

Za volant zaváděcí vetty se na ostrově Belle Isle posadil sám prezident General Motors pro Severní Ameriku Mark Reuss a auto si opravdu užíval. Pro úplnost dodejme, že aktuální Stingray má pod kapotou vidlicový osmiválec LT1 6,2 l s výkonem 461 koní a 624 newtonmetry točivého momentu. Žádné turbo, poctivý agregát bez dopingu vyluzuje ten správný zvuk. IndyCar samozřejmě nemá jediný pace car, po ostrovní trati se proháněly při zkouškách hned dvě modrá kupátka. Okruh svou lokací i vzhledem připomíná trochu kanadský Montreal. Jedná se však o americkou městskou hrbolatou klasiku se zdmi zatraceně blízko.

Dvojité klání na Belle Isle už máme za sebou. Jelo se jako šestý a sedmý podnik šampionátu o uplynulém víkendu, 1., respektive 2. června 2013. V sobotu vyhrál Brit Mike Conway, v neděli pak Francouz Simon Pagenaud. Pro Pagenauda to byl vůbec první triumf v IndyCar, Conway zvítězil teprve podruhé. Chevrolet ovšem neuspěl, monoposty Dallara DW12 obou nejúspěšnějších pilotů poháněly motory Honda. Pro doslova domácí značku to tedy byla celkem ostuda.

Corvette C7 se začne prodávat v USA na konci letošního roku, základní kupé bude stát 51.995 dolarů, tedy podle aktuálního kurzu lehounce přes milion. Cena už je kompletní včetně místních daní a poplatků a dealer si k ní pochopitelně nějaký ten dolar může přihodit, nebo naopak $2$. Kdo chce, koupí si tovární sportovní výfuk, který přidá dalších pět koníků a šest newtonmetrů.

Fotogalerie

  • Video: Nová Corvette Stingray Indy Pace Car na trati: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
WwPC82pZL fKWMuDdTm 24.07.2013  19:13
GMe1W69Grq PvpWUvzWvDA 24.07.2013  06:10
Vstoupit do diskuse ›