Video: Jaguar ukazuje, jak má vypadat správná pozice za volantem

Hodnocení
(počet hlasů: 161, průměr: 2.93; procenta:48%, součet:471)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.O videu

Možná to bude nošení dříví do lesa, ale nikdy neuškodí si užitečné informace připomínat. Jako třeba tu o správné pozici za volantem.

A protože opakování je matka moudrosti, vzal si osvětu na starost Jaguar, který poloze během řízení věnoval názorné video. V tom důkladně popisuje, jak se za volant posadit správně. Nejde totiž jen o ergonomii, ale také o bezpečnost a neustálou možnost kontroly vozidla. Za shlédnutí to stojí, i pokud jste s pozicí ve vašem autě maximálně spokojení.

První tip nás překvapil, ale podle Jaguaru je ideální před jízdou vyndat vše z kapes. Já třeba vždy vyprazdňuju ty zadní, ale nepříznivě může vaší pozici v sedačce ovlivnit i cokoliv v těch předních. Alespoň víte, proč je v každém moderním autě tolik odkládacích prostor.

Pak je třeba si v sedadle sednout co nejvíce dozadu, abyste měli o opěradlo opřená celá záda. Stejně tak by se měl dotýkat vrcholek vaší hlavové opěrky s hlavou. Kolena mají být mírně pokrčená, aby se vám snadno ovládaly pedály v celém jejich zdvihu. Stejně tak máte mít i mírně pokrčené lokty při dotyku s volantem. Ramena se pak mají dotýkat opěradla – a to vždycky, i když dáte plný rejd.

Už po chvilce ve správné pozici byste si měli všimnout dramatického zlepšení v kontrole vozidla a větším pohodlí. Od Jaguaru je hezké, že vypustí i takové video, které nedělá jen reklamu jejich produktů, ale také ukazuje něco užitečného všem řidičům. I když ti by ideální pozici za volantem už znát měli.

Šikovný tatínek svým dětem postavil úžasné funkční modely Tatry 148 v měřítku 1:3. A my jim těžce závidíme

Související videa | Všechna videa »

Přidat video

 • Chlapík snil o autě s vlastním designem. A tak si jedno postavil, zabralo mu to 10 let
  14656×
 • Video: Dva kluci dokázali za chvíli zničit 37 aut u prodejce Toyot. Škoda jde do milionů
  7875×
 • Řidič na Mělnicku natočil muže, který si hrál na policistu. Šoféra chtěl zkasírovat
  12349×
 • Svět má nový rychlostní rekord. Podívejte se, jak vypadá 340 km/h na ledu
  4776×

Související články