Hlasitost na maximum. Takhle zní nová Corvette s motorem uprostřed

Hlasitost na maximum. Takhle zní nová Corvette s motorem uprostřed: titulní fotka O tom, že ikonický americký sporťák dostane motor uprostřed, se mluví několik desítek let. Zdá se ale, že osmá generace už opravdu tuhle koncepci, typickou pro supersporty, využije.

Na světlo světa totiž „uniká“ čím dál víc informací a dokonce už byly fotografy zachyceny maskované prototypy během testovaní. Jednou takovou „špionáž“ si můžeme prohlédnout i dnes. Výjimečná je v tom, že novou „Vette“ přistihla v pohybu, dokonce velice svižném pohybu.

Chevrolet totiž svůj chystaný sporťák vzal testovat na německý Nürburgring. Vznikly z toho zatím nejlepší záběry, které naznačují, jak bude příští Corvette vypadat. A dokonce i jak bude znít.

Podle informací serveru Jalopnik.com, který video pořídil, bude Corvette s motorem uprostřed pohánět atmosféricky plněný osmiválec o objemu 6,2 litru, ale v plánu je i ostřejší verze s dvěma turbodmychadly přeplňovanou V8. A prý dorazí také hybrid.

Dobrou zprávou je, že by vozu měla i v další generaci zůstat manuální převodovka. Automat samozřejmě bude k dispozici také.

Testování na Ringu každopádně přináší velkou naději, že nová „Vette“ bude mít zajímavý zvuk. Nic jiného ostatně od amerického sporťáku s V8 nečekáme…

Nový Chevrolet Corvette by se měl ukázat příští rok.

Kosmická Corvette Custom George Barrise míří do aukce

Autor: Jan Zajíc


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.