Video: Bugatti slaví deset let modelu Veyron

Hodnocení
(počet hlasů: 26, průměr: 3.15; procenta:54%, součet:82)

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ever "neregistrovaný" 21.05.2015  16:37
Vstoupit do diskuse ›


O videu

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu již deset let, co Bugatti oficiálně představilo nový Veyron, ve své době nejrychlejší, nejpokrokovější a také jedno z nejdražších aut světa.

V dnešní době nám již šestnáct válců, tisíc koní, maximální rychlost přes 400 km/h a zrychlení z klidu na sto kilometrů v hodině za dvě a půl sekundy nepřijdou jako až tak šokující hodnoty, ale před deseti lety to byly údaje z říše snů, alespoň co se týkalo automobilů s registrační značkou. Je neskutečné, že v té době vůbec podobný automobil dokázal vzniknout, a to bez jakékoliv podpory elektromotorů, jednoduše jen masivní síla putující z obrovského motoru se čtyřmi turbodmychadly na všechna kola.

Vznik takovéhoto stroje je potřeba pořádně oslavit, a proto Bugatti k desátému výročí vypustilo fascinační video. Na něm najdete kupříkladu komentáře významných světových médií, stejně jako obrázky vůbec posledního vyrobeného Veyronu nazvaného La Finale. Pokud vás tedy někdy fascinoval tento pozoruhodný stroj, nemělo by vám tohle video uniknout.

Související videa | Všechna videa »
 • Takhle vypadá jízda rychlostí 420 km/h v Bugatti Chiron
  1940×
 • Nejlepší závod Top Gearu: Veyron vs. Eurofighter
  3010×
 • Video: Podívejte se na výrobu motoru pro Bugatti Veyron
  4605×
 • Video: Poslechněte si, jak zní Bugatti Veyron s nejdražším výfukem na světě
  8030×

Související články