Video: 16 z 28 vyrobených McLarenů F1 GTR řádilo v Goodwoodu

Video: 16 z 28 vyrobených McLarenů F1 GTR řádilo v Goodwoodu: titulní fotka Návštěvníci Goodwood Members' Meetingu měli jedinečnou šanci vidět přes polovinu vyrobených McLarenů F1 GTR v akci na okruhu.

Letošní Goodwood Members' Meeting byl již třiasedmdesátý v pořadí, přitom se nejedná o tak slavnou akci, jakou je Festival rychlosti, případně o něco méně prestižní Revival. Sezónu na slavném okruhu lorda Marche však otevírá. A nejedná se o uzavřenou akci, jak by se mohlo na první pohled dle názvu zdát, k dispozici je omezený počet vstupenek pro veřejnost. McLaren navíc slaví dvacet let od vítězství závodního F1 GTR v Le Mans.

Speciály odvozené z legendárního silničního supersportuvážily na počátku vývoje pouhých 1050 kg, používaly lehkou hliníkovou převodovku, karbonové brzdové kotouče, předpisovou stolitrovou nádrž a osmnáctipalcová kola. Podélně uprostřed umístěný čtyřventilový vidlicový dvanáctiválec s rozvodem DOHC vznikl v konstrukčních kancelářích a dílnách BMW Motorsport. Atmosférický celohliníkový agregát objemu 6,06 l s nádherným zvukem dával 474 kW v 7400 min-1 a 715 N.m při 4500 otáčkách. GTR vyjely dobývat vavříny ve vytrvalostních kláních v polovině 90. let, po pouhých třech měsících vývoje, auta se však podařilo vyladit tak, že odolala obvyklým dětským nemocem. Řádně promáčenou čtyřiadvaceti­hodinovku v Le Mans ročníku 1995 ovládla posádka stáje Kokusai Kaihatsu Racing JJ Lehto/Yannick Dalmas/Masanori Sekiya, závodní stroj s číslem šasi 01R byl připraven u Lanzante Motorsport. Na pódiu se ale objevil ještě jeden: žlutozelený 06R s logy Harrods týmu Davida Priceho skončil třetí, vodili jej Andy Wallace a otec a syn: Derek a Justin Bellové. Ani jeden z nich McLaren neprodal, vlastní je dodnes.

Od roku 1996 měly F1GTR šestirychlostní manuální skříň z hořčíku, vážily 1012 kg a díky aerodynamickým změnám se natáhla lehce jejich karoserie. Následující sezónu (1997) si předpisy vynutily pouze motor 5,99 l (448 kW/651 N.m), používala se už šestistupňová sekvenční převodovka a přísná redukční dieta srazila váhu díky dále upraveným regulím dokonce až na muších 915 kg. To už okruhy brázdila závěrečná aerodynamická evoluce s dlouhou zádí nazvaná Longtail. V Le Mans to v téže sezóně dotáhla ještě na druhé a třetí místo. Trojice Jean-Marc Gounon/Pierre-Henri Raphanel/Anders Olofsson a Peter Kox/Roberto Ravaglia/Eric Hélary pokořil jen spider TWR-Porsche. Celkem vzniklo 28 aut ve všech provedeních.

Šestnáct z nich se představilo v plné parádě o víkendu 21.-22. března 2015 právě v Goodwoodu. Setkání zorganizovala přímo automobilka, oslava se náramně povedla, více těchto úžasných strojů na jednom místě diváci už asi nikdy neuvidí. Fanoušci motoristického sportu tak měli jedinečnou příležitost! Češi si určitě vzpomenou na Most 1998, kde s jedním kouskem v barvách West stáje F1 odjel pár demonstračních kol John Nielsen. Na oficiálním videu mluví ti nejpovolanější: firemní šéf testovacích jezdců Chris Goodwin, vítěz 500 mil Indy Švéd Kenny Bräck, Steve Soper coby tehdejší tovární pilot BMW a samozřejmě Derek Bell. On-board kamery zprostředkovávají působivé záběry závodníků sedících uprostřed. K letošnímu roku a McLarenu se ale váže ještě jedno výročí, půlkulaté a poněkud smutnější. 2. června 1970 smrtelně havaroval za volantem speciálu M8D pro CanAm zakladatel firmy Bruce McLaren. Stalo se tak na rovince Lavant v Goodwoodu…


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
McL DBS 02.04.2015  14:46
Vstoupit do diskuse ›