Viděli jste někdy stylovější auto na lyžovačku? Tahle Vette překoná i Bondův Lotus

Viděli jste někdy stylovější auto na lyžovačku? Tahle Vette překoná i Bondův Lotus: titulní fotka Vždycky jsem si myslel, že neexistuje stylovější způsob, jak vyrazit na lyže, než ten, který předvedl James Bond v jednom ze svých filmů. Ale existuje.

Možná si vzpomínáte na bondovku Jen pro tvé oči z roku 1981, v níž agent 007 jezdí po Alpách v Lotusu Turbo Esprit s držákem na lyže. Placatý sporťák s lyžemi trčícími nad střechou je mimořádně frajerská záležitost.

Bond ale nebyl první, v 60. letech v americkém Denveru půjčovna Hertz totiž zákazníkům bažícím po lyžovačce v okolních horách nabízela několik k tomuto účelu vybavených Chevroletů Corvette.

Šlo o kupé druhé generace z roku 1963, k nimž půjčovna dodávala specifický držák na lyže a samozřejmě do sněhu vhodné pneumatiky.

Kolik vozů bylo do této služby zapojených, nevíme, ale všechny prý byly vybaveny 5,4litrovým osmiválcem a dvoustupňovou automatickou převodovkou. Uznejte, že spojení dvoumístného sporťáku s velkým motorem pohánějícím zadní kola a lyžařského vybavení je úžasně bláznivé.

Superformance Corvette Grand Sport: replika prototypu z roku 1963

Do dnešní doby se pravděpodobně dochovala jediná „lyžařská Vette“, až na nový lak v původním stavu. Nedávno se prodala v aukci za 132 tisíc dolarů (téměř 3 miliony korun). A nový majitel k ní dostal samozřejmě onen držák na lyže, ale také původní registrační značku, zimní pneumatiky i náhradní gumy.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Viděli jste někdy stylovější auto na lyžovačku? Tahle Vette překoná i Bondův Lotus: fotka 1
  • Viděli jste někdy stylovější auto na lyžovačku? Tahle Vette překoná i Bondův Lotus: fotka 2
  • Viděli jste někdy stylovější auto na lyžovačku? Tahle Vette překoná i Bondův Lotus: fotka 3
  • Viděli jste někdy stylovější auto na lyžovačku? Tahle Vette překoná i Bondův Lotus: fotka 4
  • Viděli jste někdy stylovější auto na lyžovačku? Tahle Vette překoná i Bondův Lotus: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.