Více jedu pro Zmiji

Více jedu pro Zmiji: titulní fotka Kuriózní americký supersport, který vlastně, podle evropských měřítek, až na brutální výkony vlastně vůbec supersportem není, se pro modelový rok 2008 dočkal prvních tuningových kitů.

Jeden z nich je zajímavý přinejmenším tím, že jeho tvůrce mu hned od začátku dává aureolu výjimečnosti a taky vtipné jméno. Venom totiž znamená hadí jed.

Dodge Viper SRT10 je vlastně ideální objekt pro ladiče. Za 85 tisíc dolarů už je dostatečně drahý, aby někomu stálo za to vydat dalších pár tisícovek za kvalitní tuning, a zároveň je v mnoha ohledech tolik předimenzovaný, že ladit jej musí být doslova radost. Má sice ve standardní podobě plných 600 koní, ale jen proto, že má 8,4litrový motor. To se to pak ladí, zvláště když mu už v továrně nadělili k jeho rozvodu OHV variabilní časování ventilů (!).

No a proto konstruktéři z Hennessey Performance Engineering upravili svody i se slučovačem, namontovali zvětšené nerezové výfukové potrubí se závodním katalyzátorem a vysoceprůchodivými tlumiči a filtry sání K&N a výsledkem je plných 678 koní a především bezohledných 877 newtonmetrů. Díky nim vystřelí Hennessey Viper Venom 650 R z 0 na 96 km/h za 3,3 s, čtvrt míle urazí za 11,3 s s konečnou rychlostí 211 km/h a maximálka povyrostla na působivých 340 km/h. To všechno zase zastavit pomáhají odlehčené závodní brzdy s odvrtávanými kotouči.

V roce 2008 plánuje Hennessey prodat jen 200 těchto úprav, které budou díky tomu zřejmě pěkně mastné. Výrobce uvádí, že s Venomem lze pokořit libovolnou corvettu ZR-1. Tak uvidíme, ačkoliv spíš bohužel neuvidíme…

Fotogalerie

  • Více jedu pro Zmiji: fotka 1
  • Více jedu pro Zmiji: fotka 2
  • Více jedu pro Zmiji: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
machr karamba 19.09.2008  20:54
Vstoupit do diskuse ›


Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket