Veon – Absolutní vítěz AMD 2010

Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: titulní fotka Před nedávnem jsme vám přinesli zprávu o vítězi kategorie produkčních staveb ze Světového šampionátu customů AMD 2010. Nyní představujeme celkového vítěze této soutěže pro letošní rok.

Celý projekt s názvem Veon jsou vlastně dvě motorky v jedné a na svědomí ho má belgický builder Fred Krugger. Díky nastavitelnému hydraulickému podvozku lze během pěti sekund změnit cruiser na café-racer nebo naopak. Při transformaci se mění rozvor, úhel hlavy řízení, výška sedla i světlá výška (viz. tabulka). Pro lepší posez v obou variantách jsou k dispozici dva páry stupaček, předkopnuté pro cruiser a vzadu pro racer. Celá změna se provádí stiskem tlačítka na řídítkách.

Srdcem motorky je známý agregát Revolution pocházející z Harley-Davidson V-Rod. Ani na ostatních dílech Fred rozhodně nešetřil. Přední kolo uložené v masivní obrácelé vidlici krotí radiální čtyřpístky, zadní balon je uložený efektně letmo. Doplňky, jako jsou páčky nebo stupačky, dodala firma Rizoma.

Nezbývá než pogratulovat za povedenou stavbu a popřát spoustu dalších úspěchů. Technicky zajímavé motorky, kterou Veon bezesporu je, mají v soutěžích staveb rozhodně slibnou budoucnost.

Racer Cruiser
Úhel řízení 23° 30°
Rozvor 153,4 cm 161 cm
Světlá výška 23,6 cm 17 cm
Výška sedla 77,5 cm 60,5 cm

Tip: vítězem soutěže o nejlepší stavbu mezi produkčními motocykly se stala španělská firma Sbay Motor Company.

Video – Veon

Fotogalerie

  • Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: fotka 1
  • Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: fotka 2
  • Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: fotka 3
  • Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: fotka 4
  • Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: fotka 5
  • Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: fotka 6
  • Veon – Absolutní vítěz AMD 2010: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.