Venturi a Voxan: motocykl "do zásuvky"

Venturi a Voxan: motocykl Francouzský Voxan je exkluzivní značkou srovnatelnou např. s Moto Morini nebo Benelli. Bohužel se mu dařilo čím dál tím hůř, a to nejen kvůli celosvětové finanční krizi. Vysvobozením má být odkoupení tuzemským výrobcem sportovních aut – firmou Venturi.

Obchod se uskutečnil v prosinci loňského roku a Venturi má s Voxanem velké plány. Hlavním důvodem koupě byla snaha automobilky rozšířit svou nabídku a tím i okruh potenciální klientely. A aby Voxan skutečně zaujal a neprodukoval jen další „obyčejné“ motorky, vydává se zelenou cestou. Do tří let chce poslat na trh motocykl poháněný elektromotorem a zároveň se při té příležitosti angažovat v závodě pro motocykly s nulovými emisemi (např. TTXGP). S tímto novým směrem je současně velmi pravděpodobné, že ze starších modelů Voxanu se časem stanou těžce žádané sběratelské kousky.

Alternativní pohony jsou nevyhnutelné pro automobilní průmysl, ale už i motocykly se začínají objevovat s elektromotory (např. supersportovní Mission One nebo kroska od KTM). A vývoj jdoucí ruku v ruce s designem takových francouzských malosériových ikon, jako je Venturi a Voxan, značí slibnou budoucnost.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Venturi a Voxan Rorýs 6100 21.06.2010  18:27
Vstoupit do diskuse ›