Vauxhall Victor FD Dragster: 3000 koní schválených pro běžný provoz

Vauxhall Victor FD Dragster: 3000 koní schválených pro běžný provoz: titulní fotka Fanoušci značky Vauxhall si ve Velké Británii určitě nenechají ujít VXR Power Festival, během na němž se představí dragster Red Victor 3 s výkonem přes 3000 koní, jehož základem je sériový model Victor FD z roku 1967.

VXR Power Festival se uskuteční o víkendu 28. a 29. srpna na okruhu v Silverstone a jedním z lákadel bohatého programu je představení dragsteru Red Victor 3.

Základem tohoto vozu je Vauxhall Victor FD z roku 1967, i když dragster na skicách tento čtyřdveřový sedan připomíná jen hlavními liniemi své karoserie. Pod ní se bude ukrývat přeplňovaný vidlicový osmiválec GM o objemu 8,8 litru s výkonem okolo 3042 koní (2237 kW).

Dragster s tímto výkonem má zvládnout čtvrt míle za 6,5 s a dosahovat rychlosti okolo 386 km/h. Vzhledem ke skutečnosti, že je připravován pro účast ve třídě MSA Pro-Modified Drag Racing bude podle předpisů schválen i pro běžný provoz, v němž se ovšem nejspíš nikdy nebude pohybovat.

Kromě premiéry dragsteru Red Victor 3 se mohou návštěvníci festivalu těšit na představení kaskadérů, závody ve zrychlení, motokáry, svezení s profesionálním závodním jezdcem po okruhu a řadu dalších motoristických lákadel.

Fotogalerie

  • Vauxhall Victor FD Dragster: 3000 koní schválených pro běžný provoz: fotka 1
  • Vauxhall Victor FD Dragster: 3000 koní schválených pro běžný provoz: fotka 2
  • Vauxhall Victor FD Dragster: 3000 koní schválených pro běžný provoz: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.