Vauxhall Corsa VXR Blue: Corsa OPC se hodila do gala

Vauxhall Corsa VXR Blue: Corsa OPC se hodila do gala: titulní fotka Malý hot-hatch od Opelu v Británii zareagoval na sílící tlak konkurence speciální sérii Blue.

Vzpomínáte si ještě na Corsu OPC? Nevím, jestli se to zdá jenom mně, ale veškeré dění kolem velice zábavné záležitosti jménem Corsa OPC, což je mimochodem dnes pohříchu jediné sportovní auto od Opelu, tedy když nepočítáme gétéčkovou Insignii OPC, úplně utichlo, skoro jako by žádná Corsa OPC ani neexistovala.

Naštěstí tu teď máme alespoň něco. Týká se to sice jen ostře sledovaného britského trhu, ale je naděje, že by to mohli způsobit nějakou reakci i na opačné straně Kanálu. Tamní značka Vauxhall připravila speciální edici Corsa VXR (VXR=OPC) Blue, která přináší tomuto modelu více vizuální atraktivity, která je nutná, protože konkurence, zejména pak Citroën DS3, si teď na vzhledu zakládá čím dál více.

Stodavaadevade­sátikoňová corsa dostává nepřehlédnutelný modrý lak Arden Blue a jakýsi příplatkový bodykit jako standard (jediná fotka mnoho neprozradí). K tomu si přidejte 18" kola, zatmavená okna, přední světlomety s novou optikou, větší a jinak tvarovanou masku chladiče a údajně i větší přední spoiler. Interiér zůstal nezměněn, i nadále je vybaven fantastickými sedadly recaro a laděn do černo-modra.

Přeplňovaná šestnáctistovka disponuje výkonem 192 k (141 kW) při 5850 otáčkách a točivým momentem 230 Nm v rozmezí 1950–5850/min, respektive 260 Nm při overboostu. zvládne zrychlení z nuly na 96 km/h za 6,8 s a umí maximálku 228 km/h. O lepší svezení se postará snížený sportovní podvozek a posílené brzdy. Na britském trhu se objeví tohle auto koncem února.

Fotogalerie

  • Vauxhall Corsa VXR Blue: Corsa OPC se hodila do gala: fotka 1
  • Vauxhall Corsa VXR Blue: Corsa OPC se hodila do gala: fotka 2
  • Vauxhall Corsa VXR Blue: Corsa OPC se hodila do gala: fotka 3
  • Vauxhall Corsa VXR Blue: Corsa OPC se hodila do gala: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.