V opuštěné továrně se našel nádherný Packard z roku 1927. Stál v ní 45 let

V opuštěné továrně se našel nádherný Packard z roku 1927. Stál v ní 45 let: titulní fotka Ano, zase někdo v léta opuštěném baráku našel staré auto. A zřejmě na něm vydělá balík. Tentokrát se ve staré továrně našel Packard z roku 1927.

Opuštěná továrna na zpracování kovů a textilu ve Philadephii vydala po více 40 letech své tajemství. V útrobách podniku se našel starý Packard Six Sedan z roku 1927, který tam zřejmě nehnutě stál od roku 1974.

Původní majitel Packardu vůz v roce 1940 prodal tehdejšímu majiteli tovární budovy. Ten s ním prý celých deset let pravidelně denně jezdil do práce a občas do Connecticutu za příbuznými, přesto má auto najeto jen 10 tisíc mil (16 tisíc kilometrů). Poté Packard sloužil občas i v továrně, ale jen dočasně. V padesátých letech se totiž porouchal. Majitel jej nejprve schoval do své domácí garáže, ale když mu tam začal překážet, našel mu místo v rohu jedné z továrních budov.

Opuštěná Alfa Romeo, která se našla po 35 letech, se prodala v dražbě. A vážně ne levně

A tak tam stál od roku 1974 až do ledna letošního roku a poctivě celých 45 let chytal prach. Syn majitele se ale rozhodl auto z hlubin budovy vytáhnout a zachránit, protože se s ním pojí i spousta rodinných vzpomínek.

Packard Six reprezentuje dobu, kdy vlastnit takové auto mohli jen ti nejbohatší. Luxusní modely této značky vynikaly použitou technikou i prvotřídními materiály v interiéru. Zatímco nalezený vůz nebyl v katastrofickém stavu a brzy se dostal i na odtahovku, silně zkorodované dveře továrny se nedaly skoro otevřít. Nyní už je ale Packard zase doma a čeká na pečlivou renovaci.

Fotogalerie

  • V opuštěné továrně se našel nádherný Packard z roku 1927. Stál v ní 45 let: fotka 1
  • V opuštěné továrně se našel nádherný Packard z roku 1927. Stál v ní 45 let: fotka 2
  • V opuštěné továrně se našel nádherný Packard z roku 1927. Stál v ní 45 let: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.