V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie

V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: titulní fotka Lamborghini Murciélago jistě znáte. Italský supersport s vidlicovým dvanáctiválcem se vyráběl do roku 2010. Ale teď se tahle legenda vrací. Tedy skoro…

Nové Murciélago totiž představila jistá společnost v Íránu. Ano, už to je samo o sobě poměrně bizarní, ale to není všechno. Jak asi tušíte, o skutečné Lambo nejde. Tohle auto je napodobenina, jde o íránskou interpretaci Murciélaga SV.

Za vývojem a stavbou stojí Massoud Moradi, podle něhož projekt začal před čtyřmi lety. Zajímavé je, že podle dostupných informací vůz opravdu stojí na podvozku od Lamborghini a že při stavbě byla využita data přímo od italské automobilky. I proto podle Moradiho tým „nemusel ztrácet čas“ testováním vozu. Kvůli nedostatečné infrastruktuře v Íránu neproběhly ani rychlostní zkoušky.

Replika je prý každopádně rozměrově stejná jako vzor. Karoserie také využívá díly z uhlíkových vláken, ty jsou však vlastní výroby.

Od Lamborghini pak nepochází ani motor, místo V12 byl za zadní sedadla umístěn šestiválec o objemu 3,8 litru od Hyundai. Jeho výkon neznáme, ale podle výrobce by měla V6 zajistit, že se auto v pohodě rozjede na 280 km/h.

Výhodou poměrně rozšířeného motoru má být také spolehlivost a snadná i relativně levná údržba. Přesto Moradi nevyloučil, že v budoucnu sáhne i po větších pohonných jednotkách.

I z toho vyjádření je zřejmé, že se plánuje výroba. Moradi věří, že dokáže prodat 50 až 100 kusů ročně. Cenu ale neznáme. Podobně jako názor Lamborghini na existenci této repliky…

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 1
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 2
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 3
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 4
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 5
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 6
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 7
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 8
  • V Íránu představili vlastní Lamborghini Murciélago. Má motor z Hyundaie: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.